Trajekt op Neeltje Jans. Foto: Lex de Meester. Trajekt in Fort Rammekens Trajekt, ook wel de introverte tegenhan ger van de Dogtroep genoemd, maakt inmiddels al vele jaren furore met grote lokatie-projecten. Hoogtepunt was de voorstelling WINDHUISJES, eerder te zien in Vlissingen en op Neeltje Jans. Speciaal voor Fort Rammekens is voor de periode van 27 juli t/m 6 augustus een uniek project op lokatie gemaakt dat nergens anders ter wereld is te zien. Het in 1547 gebouwde verdedigings werk zal gedurende tien dagen worden getransformeerd tot een volkomen op zichzelf staande wereld. Eenmaal in het Fort binnengekomen treft de bezoeker de bewoners aan in de lampenkamer, de klokkamer, de gang met de vieze praktijkjes, de wasserij, of in de moestuin. In het archief staat een stempelmachine, geschikt om mensen af te drukken op papier. De bewoners heb ben allen een wekker in hun zak, die afloopt wanneer het tijd is voor het spel. De toeschouwer moet steeds een eigen plan trekken. Wil hij te weten komen wat er aan de hand is dan moet hij bij voorbeeld een donkere gang in om vie ze zaakjes die het daglicht niet kunnen verdragen te vinden. Hij zal om een spe ler heen moeten lopen of dwars door een ruimte heen om een volgende situ atie mee te maken. Trajekt werkt vanuit beeldende objec ten, ontworpen door Wiepke Polder vaart. Voor dit project is er een unieke samenwerking met de vooraanstaande decorontwerpster Laura de Josselin de Jong. Zij heeft bepaalde ruimten van het Fort ingericht met intrigerende objecten. 27 juli t/m 6 augustus Trajekt, Fort Rammekens dagelijks van 13.00-17.00 uur Zeeuws Tijdschrift 39

Zeeuws Tijdschrift | 1995 | | pagina 41