Charisma Ter afsluiting land, België, Denemarken, Scandinavië, Engeland, Schotland en Italië. Wanneer je daar binnenkomt, waan je je in het Story- ville (wijk van New Orleans) van tachtig jaar terug. Ze hebben foto's aan de muur hangen van musici waarvan de inwoners van New Orleans niet eens het bestaan weten.' Op haar tocht door Europa, werd ze in Nederland bijgestaan door Thomas l'E- tienne en zijn kwartet. Deze Duitser, van Frans-Russische afkomst, had zich al jong toegelegd op de New Orleans-jazz oude stijl. Zijn manier van werken paste zo goed in Lillian Bouttés straatje, dat ze besloten tot een permanente samenwer king. In 1984 zijn ze zelfs getrouwd en houden nu residentie in Flamburg. Ook in Domburg zal Thomas l'Etienne Lillian Boutté begeleiden. Met haar kleine gestalte - ze meet amper een meter vijftig - is Lillian Boutté kortom duidelijk een vrouw waar je niet omheen kunt. In de internationale pers wordt ze omschreven als een zangeres die niet alleen de harten van haar publiek beroert, maar die ook de grond waarop het staat, laat schudden. 'Ze zingt wat ze denkt en hoe ze zich voelt en bezit een zeldzaam charisma', schrijft Crosstalk over haar optreden in Basel. 'Lillian is magisch in elke omgeving', schrijft Alan Hippsley over haar eerste kerkoptreden in Yorkshi re, 'maar het aura van een kerk maakt het optreden helemaal compleet.' Ze wordt vergeleken met Whoopy Gold berg, vanwege diens rol in de film 'Sister Act', Bessie Smith en Mahalia Jackson. Zelf zegt ze relativerend: "It's all a gift of God". Na de zondagochtendmis van Lillian Boutté in Oostkapelle, zullen de kerkgan gers en andere belangstellenden meege nomen worden door het looporkest 'The New Orleans Red Beans'; geheel in stijl. Diezelfde middag zullen er verschillende optredens zijn in de strandtenten Toko, het Badpaviljoen en Oase. FHet is nog een verrassing wat daar te horen en te zien zal zijn. 's Avonds wordt het festival afge sloten met een optreden van de Jo Jo Swingband in het Badhotel. Waarmee Jazz by the Sea 1995 een zachte dood sterft om volgend jaar weer als herboren op te staan. Lilian Boutté en Thomas L'Etienne. 20 Zeeuws Tijdschrift

Zeeuws Tijdschrift | 1995 | | pagina 22