Nederlands Hervormde Kerk in Noord-Gouwe. Foto: P. Bosch ter van de concerten dient zodanig te zijn dat de drempel voor het publiek zo laag mogelijk is. Er wordt naar gestreefd de sfeer zodanig te laten zijn dat niet alleen deskundige liefhebbers, maar ook nieuwkomers en potentiële liefheb bers zich thuis voelen". (Beleidsplan Stichting Kamermuziek Zeeland) Carine Messer: "We wilden een manier vinden om toch die mensen aan te trek ken die anders niet naar een concert gaan, om welke reden dan ook. Om dat potentiële publiek te bereiken, moetje zorgen dat je eruit springt. Dat je opvalt door je aanbod en je aanpak. Het con tact tussen het publiek en de musici moet goed zijn, wil je de sfeer in een concertzaal openbreken, de drempel verlagen. We hebben er uiteindelijk voor gekozen de uitvoerende musici zelf een uitleg te laten geven bij wat ze die avond voor het publiek gaan spelen. De een kan dat heel goed en licht het concert vol humor toe, uitgebreid, een performance op zich. De ander is wat meer summier, maar allemaal geven ze het publiek meer inzicht in wat het horen gaat". Geografische Spreiding? Carine Messer: "We wilden in beginsel een festival organiseren in maart of april, maar vanuit de provincie kwam toen de vraag onze activiteiten binnen het kader van de Zeeland nazomer festivals te plaatsen. Met als voorwaarde dat de concerten op Schouwen-Duiveland en Tholen moeten plaatsvinden in verband met de spreiding. Voor ons een beetje een vreemde situatie, omdat onze dona teurs voor het overgrote deel op Walche ren wonen. We vinden het jammer dat we zo plaatsgebonden zijn. We zouden graag uitbreiden wat betreft de locaties, maar zo gauw we iets doen buiten het ons toegewezen gebied, krijgen we op onze kop. Nu we vijf jaar bestaan en men wat meer vertrouwen in ons voort bestaan krijgt, krijgen we ook financieel wat meer armslag wat de planning betreft. Ruim van te voren programme ren is belangrijk wil je kwaliteit kunnen bieden. Veel musici zijn gebonden aan contracten, soms diverse, en hebben weinig ruimte over. Je moet snel reserve ren wil jouw festival in de agenda's van alle ensembleleden passen. En vaak moeten ze in het najaar de stukken voor dat komende seizoen instuderen...". Dat neemt niet weg het het de Stichting Kamermuziek steeds lukt concerten te organiseren van een hoog kwalitatief gehalte. Stijlvol De stichting richt zich op ensembles met een kleine bezetting, zondereen duide lijk voorkeur voor bepaalde stijlperiodes. Voorwaarde is wel dat de muziek in prin cipe klassiek is, 'in de brede betekenis van dat moeilijk te omschrijven begrip', en dat de muziek akoestisch (niet elek tronisch versterkt) is. Carine Messer: "We zijn niet van plan wat dat aangaat concessies te doen met als enig doel meer subsidie te krijgen. We varen deze vijfjaar nu dezelfde koers en ik denk dat onze herkenbaarheid alleen maar goed is voor de groeiende bekendheid. Eisen als 'vernieuwend', 'van nationaal belang' en dergelijke kreten, vind ik onzin. Wil je een nieuw publiek bereiken, dan moetje ook vermaak brengen. En dat is al moei lijk genoeg. Zelfs ons lukt het niet altijd 22 Zeeuws Tijdschrift

Zeeuws Tijdschrift | 1995 | | pagina 24