een concert lichtvoetig te houden". De concerten in het kader van het Kamermuziek Festival worden gehouden in historisch interessante gebouwen of kerken met een goede akoestiek die een bepaalde sfeer uitstralen: de Gasthuiska pel in Tholen, de N.FI.-Kerk in Noord- welle, het Prinsenlogement van de Abdij in Middelburg (Carine: "uitzondering op de regel") en de Vierschaar in het stad huis van Zierikzee bijvoorbeeld. "Zo langzamerhand hebben we wel vaste plekken", licht Carine toe. "Je weet in welke zaal wel en welke geen vleugel past. Waar blazers goed tot hun recht komen... En de omgeving moet vooral stijlvol zijn; we brengen immers voorna melijk romantische muziek." Christiaan Bor In de vijf jaar dat de Stichting Kamer muziek Zeeland bestaat, is steeds de persoon van Christiaan Bor terug te vin den; violist van faam en leider van het Reizend Gezelschap (een kerngroep van vrienden die elkaar kent vanaf de stu dietijd in de V.S. en sindsdien bij tijd en wijle samenkomt vanwege eikaars gezelschap en eikaars muziek, ook tij dens de concerten). Carine: "Christiaan is vanaf het begin een grote steun geweest. Hij is nog steeds onze favoriet. Voor Christiaan en de leden van zijn Reizend Gezelschap is het plezier van het musiceren het belangrijkst. Dat ze een wereldwijde bekendheid hebben staat op het tweede plan. Zij personifi- ceren wat wij uit willen dragen: het ple zier in het doen, in het luisteren. Die uitwisseling". Christiaan Bor roemt op zijn beurt het enthousiasme en de inzet waarmee Carine en consorten het festival en de stichting levendig houden. "Onze vriendschap dateert al van voor de oprichting van de stichting. We hebben het vaak gehad over onze liefde voor kamermuziek en het jammerlijke feit dat er relatief zo weinig mensen zijn die komen luisteren. Wat kamermuziek betreft was Zeeland toch een onont gonnen gebied. Het is aan de energie van de leden van de stichting te danken dat er een groeiende belangstelling voor de kamermuziek is in Zeeland. De activiteiten houden ook niet op bij het Gabriël Trio. organiseren van het festival in septem ber, maar zijn structureel, het hele jaar door. Dat is erg waardevol". Naast de concerten tijdens het kamer muziekfestival in het kader van de Zee land Nazomer Festivals, organiseert de Stichting Kamermuziek Zeeland in ieder geval een winterconcert in januari/ februari, een huisconcert in maart/ april (uitsluitend voor donateurs) en een najaars- of kerstconcert. Chriastiaan Bor zal met zijn pasgeboren Mendelssohn Kamerorkest optreden in de N.H.-Kerk in Burgh-Haamstede: 'Je voelt dat je in zo'n plaatsje als Burgh- Haamstede iets teweeg brengt onder het publiek. Dat is toch iets moois. Dat is de charme van dit festival.' Zeeuws Tijdschrift 23

Zeeuws Tijdschrift | 1995 | | pagina 25