Clazien Minderhoud Onder de titel 'Pastei en hoerenjong 30 drukkers in de Marge', is er in de expo sitieruimte van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg nog een expositie te zien ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van de Stichting Drukwerk in de Marge en het 10-jarig bestaan van de Zeeuwse Bibliotheek welke laatste sinds de jaren zeventig een grote col lectie van Nederlands bibliofiel marge drukwerk heeft aangelegd. De Stichting Drukwerk in de Marge is opgericht in 1975 door een aantal amateur drukkers en amateur uitge vers, die via de stichting nader in con tact met hun collega's in contact wilden staan. Omstreeks die tijd was het mogelijk geworden, als gevolg van de onverwacht snelle overgang van boek druktechniek naar de offsetdruk, als amateur de boekdruk te beoefenen, hetgeen voordien door de vakorganisa ties was belet. De naam van de Stich ting wijst er op, dat de activiteiten van haar contribuanten zich afspelen in de marge van de officiële uitgeverij en de grafische industrie. In de tussenliggen de twintig jaar sinds de oprichting is het aantal contribuanten gegroeid tot ongeveer 500. Van hen zijn er een klei ne 70 actief als drukker of uitgever. Tij dens de tentoonstelling ook aandacht voor de aan Drukwerk in de Marge ver bonden Minotaurus Boekwinkel in Amsterdam, die primair gericht is op de verkoop van bibliofiel marge-drukwerk van Nederlandse en buitenlandse 'mar ginale drukkers'. Daarnaast is er een keur aan binnen- en buitenlandse boe ken en tijdschriften over typografie, drukkunst, illustratie, boekbanden en belangrijke museum- en tentoonstel lingscatalogi te zien. Een ware schatka mer voor verzamelaars en liefhebbers van het goedverzorgde boek. De expositie gaat vergezeld van een boek getiteld 'Pastei en Hoerenjong', waarin, naast een inleiding van Huib van Kampen, alle exposanten door fotografe Alexandra Verburg staan afgebeeld en zij een korte karakteristiek van hun pers geven. Het boek is voor FL. 27,50 bij de bibliotheek verkrijg baar. De eigenaars van de Carrapers. Van links naar rechts: A. Meyer, R. Rijkse en B. Verburg. Foto: Alexandra Verburg. 28 Zeeuws Tijdschrift

Zeeuws Tijdschrift | 1995 | | pagina 30