Wegens het groot aantal werken in Zee land en Holland werd wel eens veron dersteld dat hij hier enige tijd gewoond zou hebben. Recent onderzoek heeft echter aangetoond dat hij in diezelfde tijd in Antwerpen en wijde omgeving ook zeer actief was. Bekende monu menten van zijn hand zijn het huis Frau- la op de Wapper in Antwerpen, het kas teel van 's-Gravenwezel en het stadhuis van Lier. Het laatste belangrijke gebouw dat naar ontwerp van Van Baurscheit is verrezen is het huis Van de Perre (1765) in Mid delburg, waar tot augustus van dit jaar de Rechtbank was ondergebracht. De soberheid van dit gebouw lijkt de nieu we richting van het neo-classicisme aan te kondigen. Bij de tentoonstelling is een monografie over Van Baurscheit de Jonge versche nen door dr. F. Baudouin. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg tot en met 6 januari 1996 daging om muziek die als 'moeilijk' beschouwd wordt een grotere populari teit te geven. Zij wordt gezien als een pianiste met een enorme virtuositeit. Zij is er echter niet op uit deze te showen. MacGregor: 'Ik heb niets tegen virtuosi teit, zolang die maar wel in dienst staat van de componist en diens muziek'. Tij dens het Nieuwsjaarsconcert speelt zij samen met de pianiste Tomoko Mukai- yama onder andere composities van Michael Nyman. Programma dinsdag 26 december Marianne Boer piano Reineart Trio en Blokfluitduo Zeelicht kerstconcert met sfeervol diner 17.00-21.00 uur donderdag 28 december Future Shock en Aurelia Saxofoon Kwartet 20.30 uur zaterdag 30 december Geoffry Douglas Madge piano 20.30 uur maandag 1 januari Elisabeth Chojnacka clavecimbel en Strijkorkest Nieuwe Muziek Joanna MacGregor en Tomoko Mukaiyama piano duo Xenakis Ensemble met Frances Marie Utti cello Diego Masson dirigent Willem Breuker Kollektief en de Mondriaan Strings uit op nieuw met lopend buffet 16.00-24.00 uur zaterdag 6 januari Ellen Corver en Sepp Grotenhuis piano duo 20.30 uur Joanna MacGregor De Britse pianiste Joanna MacGregor zal ongetwijfeld het hoogtepunt vormen tij dens het Nieuwjaarsconcert van Nieuwe Muziek. De pianiste debuteerde in 1985 in Londen en maakte bepaald geen con ventionele carrière. Het grote romanti sche repertoire speelt zij nauwelijks, maar wel maakte zij naam met Carpen ter, Nicolson, Takemitsu, Ligeti, Xenakis en Finnissy. Haar 'klassieke' repertoire bestaat vooral uit Ives, Gershwin, Mes- siaen en Debussy en verder speelt zij graag sonates van Scarlatti. Tot haar achttiende jaar werd zij muzikaal gevormd door haar moeder, die als pia niste afstudeerde aan de Royal Acade my. Als tiener speelde zij voor haar ple zier veel popmuziek en jazz. Tijdens haar studie aan de Royal Academy of Music moest zij een aantal gewoonten weer 'afleren'. Zij speelde alles veel te snel. Later reisde zij de wereld rond, volgde masterclasses, en studeerde bij verschil lende leermeesters. Joanna MacGregor ziet het als een uit- Joanna MacGregor Season's Greetings Festival Nieuwe Muziek Zeeuws Tijdschrift 37

Zeeuws Tijdschrift | 1995 | | pagina 39