graaf Wim Riemens, die geen 100% maar 120% van zichzelf eiste. Ik weet met apparatuur om te gaan en dat komt me goed van pas." Regionale Televisie Ook Omroep Zeeland staat - net als veel andere regionale omroepen in den lande - in de startblokken om te kun nen beginnen met regionale televisie. Vooral nu er vergevorderde plannen zijn om op één van de drie publieke zenders (waarschijnlijk Nederland 1) iedere dag in de vooravond een uur vrij te maken voor de verschillende regio nale zenders. De streefdatum voor pro vinciale Zeeuwse televisie is 1 januari 1997 (de Zeeuws-Vlaamse Televisie staat hier als commercieel initiatief helemaal los van). Waar het allemaal van betaald moet worden, is nog niet helemaal duidelijk. Zeker voor Zeeland kan dat een pro bleem zijn, omdat deze provincie rela tief dun bevolkt is. Betekent deze ontwikkeling, dat de rubriek "Van Gewest tot Gewest" z'n langste tijd heeft gehad? "Van Gewest tot Gewest" gaat nooit verloren", beweert Rob van Hoek heel stellig, "dat is namelijk geen regionale tv! Het is een landelijk programma dat z'n onderwerpen uit de verschillende regio's haalt. Een Zeeuws onderwerp moet - bij wijze van spreken - ook voor een Groninger interessant zijn. Een voorbeeld van een goede Gewest reportage van mij?" Zorgvuldig als Van Hoek is, neemt hij rustig de tijd om een goede afweging te maken. "De reconstructie van de Thoolse bot- visserij", zegt hij dan, "waarin model bouwer Han Reijnhoudt alles op schaal had nagebouwd, nadat hij zorgvuldig onderzoek had gedaan. Alles klopte in die reportage: de menselijkheid, de ambachtelijkheid, de persoon zelf kwam er mooi uit en het was bovendien heel erg Zeeuws. Normaal kijk ik naderhand nooit meer naar een reportage, maar dit is de enige die ik wel vijf keer terug heb gezien. Deze reportage bleef ook lande lijk interessant, omdat er ook elders op bot wordt gevist en omdat er in het hele land modelbouwers zijn. De manier waarop de onderwerpen door de redactie van "Van Gewest tot Gewest" worden gebracht is van een landelijk niveau. Vergelijk het maar met nieuws uit de PZC, dat eerst wat alge mener "bewerkt" moet worden, voor het op een landelijk nieuwsnet, als b.v. het ANP, kan. Voor televisie geldt in ons geval hetzelfde. Misschien dat er op den duur sprake kan zijn van een vorm van samenwerking met de regio nale zenders, maar op korte termijn is dat zeker niet het geval. Een tv-onder- werp zou door ons toch anders bena derd worden, dan door de regionale televisie. Maar dat neemt niet weg", zegt Van Hoek voorzichtig, "dat regionale televi- Werk-foto bij opnamen, Zeilen Oosterschelde 1974 Zeeuws Tijdschrift 9

Zeeuws Tijdschrift | 1996 | | pagina 11