Studenten aan het werk voor locatie Markt. Er werden door de studenten verschillende visies ontwikkeld over wat er met de Markt in Middel burg zou moeten gebeuren. In het eerste plan wordt een volledige herwaardering van de situering van de Markt in het stedelijk weefsel voorgesteld. Uit onderzoek ontstond de opvatting dat de Markt en Plein 40 beter geïntegreerd moesten worden met het omliggende straten patroon en dat het stad huis zich meer op de Markt moet richten. Hierdoor zou de relatie tussen de verschillende stadsdelen rond de Lange Delft en de Lange Viele verbeterd worden. Sloop en herontwikkeling van de bebou wing tussen Markt en Plein 40 zal in deze visie niet alleen een eigentijds winkelcentrum opleveren, dat een verbindingsschakel tussen de verschillende stadsdelen kan vormen maar tegelijkertijd een nieuwe locatie aan de Markt scheppen dat een cul turele bestemming zou kunnen krijgen. Herwaarde ring van het Marktplein en omliggende bebouwing binnen het bestaande stedelijke weefsel met een inrichting die meer gebruiksmogelijkheden in zich draagt dan nu het geval is, was een tweede idee dat naar voren werd gebracht. Ook werden er gedach ten ontwikkeld over een visionaire stad als museaal historisch element onder een netwerk van trans port- en communicatiewegen. Ontwerp voor de locatie Molenwater door Zusan- na Boratynski, Rafael Stoparczyk, Jagwina Mierze- jeweska en Pjotr Najewski. De studenten die aan deze locatie gewerkt hebben, zijn vooral beïnvloed door het historisch gegeven van het water en de nabijheid van Miniatuur Wal cheren. De oplossingen die werden aangedragen bestonden uit een pretpark met waterpartijen en boten; een landschappelijke invulling met gekleur de velden van gewassen of het gebied als een groe ne long voor Middelburg. Zeeuws Tijdschrift 15

Zeeuws Tijdschrift | 1996 | | pagina 17