Cultureel gekleurd Mariachi Tierra Caliente Janet van der Linde In de periode van 13 tot en met 28 april vindt in Zeeland het Festival Cultureel Gekleurd plaats. Het festival biedt de mogelijkheid tot gekleurde ontmoetingen die het begin kunnen zijn van wederzijds begrip. Een selectie. De mariachi is een Mexicaanse muziek soort, Tierra Caliente een streek in het noordwesten van Mexico. Samenge voegd is dit de naam van een groep die de Mexicaanse mariachi-muziek op ori ginele wijze vertolkt: feestelijke huapangos, corridos en sons. In Mexico zijn de kleurig uitgedoste café's en straatorkestjes vanaf het begin van deze eeuw niet meer weg te denken uit het leven van alledag. Mariachi Tierra Caliente bestaat uit twee Nederlandse violistes, een salsero-trom- pettist uit de Bronx en drie Mexicaanse muzikanten. De groep is opgericht door Ramón Balderas Sanchez, die ooit vanuit zijn geboortestad Mexico stad voor een conservatoriumstudie naar Parijs ver trok. Tenslotte kwam hij in Nederland terecht. De groep werd bekend als begeleidings band van de populaire Mexicaanse zan geres Maria de Lourdes. In de bonte, internationale bezetting van Mariachi Tierra Caliente valt de aan wezigheid van twee vrouwelijke musici op. Dit komt in de mariachi-traditie nau welijks voor. Deze muziek wordt name lijk van vader op zoon overgeleverd. Mariachi Tierra Caliente roept met deze muziek een wervelende sfeer op van uit bundige feesten in bomvolle cantinas. woensdag 10 april, 20.00 uur Zuldlandtheater, Terneuzen Mariachi Tierra Caliente Zeeuws Tijdschrift 33

Zeeuws Tijdschrift | 1996 | | pagina 35