Het 'behouden' Wooldhuis Peter van Houte 'dit rotspaleis doorstaat alle stor men...' Voor ons, niet-Vlissingers, is het eigen lijk het begin van de boulevard. De beloning voor een forse klim op de fiets of te voet, als je uit de richting Koudekerke/Dishoek komt. Opeens is het daar. Dat adembenemende uit zicht. Rechts de Westerschelde, links het Wooldhuis.Een machtig monu ment. Een baken ook. Het heeft mij altijd het onbeschrijflijke gevoel gege ven van thuiskomen. En mij niet alleen. Gasten of bezoekers van buiten Zee land nam je er altijd wel mee naar toe. En telkens was ook hun reactie: 'wat mooi, daar zou ik wel willen wonen'. Marjan van den Bos (Goes, 1951) heeft dat ook. Ze ging in Vlissingen naar de middelbare school en studeerde daarna Bouwkunde in Delft. Volkshuisvesting en stadsvernieuwing is haar specialis me. Ze werkte in Rotterdam voor een woningbouwcorporatie en de gemeen te. Sinds 1992 heeft ze een eigen bureau voor Projectcoƶrdinatie en Consult, in Gorinchem. Maar de band met Vlissingen, de boulevard en Het Wooldhuis is gebleven. Toen ze hoorde van het onzalige plan om het Woold huis te slopen en er appartementen in hoogbouw voor in de plaats te zetten, kwam ze in actie. In 1994 nam ze het initiatief tot de oprichting van de Stich ting Wooldhuis Vlissingen. Doel: het karakteristieke en architectonisch waardevolle monument behouden en meedenken over een verantwoord gebruik in de toekomst. De Stichting Stadsherstel Vlissingen en de Stichting Boulevardbelangen hebben dan al bij de Rijksdienst voor de Monumenten zorg een aanvraag ingediend om Het Wooldhuis tot beschermd monument te verklaren. En dan gaat het snel. In juli 1995 wijst staatssecretaris Aad Nuis van Cultuur Het Wooldhuis aan als beschermd monument. Een eerste stap. De tweede is zojuist gezet: een boek werk over het Wooldhuis. Marjan van den Bos, Frits Bekker, Wim Hofman en Francisca van Vloten beschrijven erin de -bewogen- geschiedenis, de -kleur rijke- bewoners en bezoekers en de - markante- bouwheer en bouwmeester van dit monument. Het Wooldhuis en de huizen Waailust en De Zandloper werden in 1931 gebouwd in opdracht van de toenmalige Vlissingse burge meester Van Woelderen, naar een ont werp van de vooraanstaande architect ir. Dirk Roosenburg (1887-1962). Van Zeeuws Tijdschrift 31

Zeeuws Tijdschrift | 1996 | | pagina 33