De toekomst 'Zo eenvoudig mogelijk en toch goed en herkenbaar van kwaliteit, dat blijft het motto, ook bij gebruik in de toe komst. Ik zou het vreselijk vinden als het interieur plat moet. Je zult wat aan passingen moeten doen aan de huidige tijd, maar zo min mogelijk. Het moet die nostalgische sfeer houden. Een vorm van café-gebruik, waar je op een zondag lekker mijmerend een glas kunt drinken met uitzicht op zee. Een een voudige mogelijkheid voor overnach ting. Maar ook kleine concerten, lezin gen, workshops dat soort kleinschalige activiteiten. Vergaderingen en congres sen natuurlijk ook; de mogelijkheden zijn legio en er zijn ook goede voor beelden in den lande waar we van kun nen leren. In Wassenaar bijvoorbeeld, Narwal of dichter bij huis nog het voor malige hoofdkantoor van de Holland Amerika Lijn in Rotterdam, nu hotel/restaurant New York. Het liefst zouden wij natuurlijk zien dat het in één goede hand komt en als dat niét kan dan zijn er andere opties. Dat zou je het bij wijze van spreken met een stuk of tien particulieren moeten kopen, niet om er te gaan wonen maar om het pand die gebruiksmogelijkhe den te geven. Ik ben er met Dorine de Vos van New York geweest en die zei: typeer het als een bijzonder huis. In dat bijzondere huis kun je bijvoorbeeld ook trouwen (daar voelt de gemeente Vlis- singen wel voor) en allerlei andere kleinschalige activiteiten organiseren. En voor wie is het dan bedoeld? Voor Zeeuwen, Hollanders en Belgen, ver geet die Belgen niet, die houden daar van, hebben er gevoel voor, hebben er ook wat voor over. Ik zeg het weieens zo: geef het gebouw terug aan de mensen. Van Woelderen heeft dat openbare gebruik nooit voor ogen gestaan, maar dat was ook een andere tijd. En het Wooldhuis heeft tenslotte wél altijd de traditie van gastvrijheid gehad. Dirk Roosenburg schreef het in 1931 al zo treffend in het gastenboek van de Van Woelderens: 't Wooldhuis staat hier vast het draagt der stormen last komt bij mij in als gast' (Het boek 'Het Wooldhuis' is half april versche nen. Het is een uitgave van de Stichting Woold huis Vlissingen in samenwerking met het Gemeentearchief Vlissingen en verkrijgbaar bij de boekhandel, prijs f 19,95) Zeeuws Tijdschrift 33

Zeeuws Tijdschrift | 1996 | | pagina 35