wijzingen van een oude muur te vinden waren. 10 m van de auto over een heu veltje stond ik perplex, sprakeloos: daar lag een complete dubbele muur met toegangspoort en al. Zojuist door archeologen opgegraven (of ze weten wat ze gevonden hebben??). De 2000 jaar oude dubbele muur van de Atu- aken! Lengte: precies 60 m met links en rechts een steile afgrond. Heiaas was niemand aanwezig om vragen te stellen. Maar mijn onderzoek gaat door; te zij ner tijd hou ik U op de hoogte. Geachte lezer, ziedaar mijn bewijs: een "muur van Mycene" bij Luik. De aan wezigheid van die prehistorische muur op nu juist precies die plek maakt mijn stellingen over de vroege Zeeuwse geschiedenis wel erg waarschijnlijk. Ik hoop althans dat het U net zo overtuigt. Die prehistorische muur verwijst naar de ligging van het oude Atuaca bij Luik, en wijst verder naar Trajectum bij Antwer pen, en zal vermoedelijk nog meer gevolgen hebben. Overigens is Esneux een mooi gebied om te wandelen. Als U er heen gaat ver geet dan niet de muur te bekijken, wel iswaar achter kippegaas, maar deson danks indrukwekkend omdat U de his torie van de plek kent. Voor Uw com mentaar hou ik me graag aanbevolen. De steile rotswanden aan de overzijde van de Ourt- he gezien vanaf het schiereiland Esneux. Plattegrond van het schiereiland bij Esneux. De lus van de Ourthe is noordelijk omsloten door steile rotswanden. Ook zuidelijk ligt een hoog gebied met steile rotswanden en een smalle toegang. Pre cies daar ligt de nu opgegraven dubbele muur. Alleen aan de oost- en westzijde van het gebied ligt een wat lager gelegen en daardoor toegankelijker gebied. Door een ringwal van precies 4 km is het hele gebied hermetisch af te grendelen. Zeeuws Tijdschrift 33

Zeeuws Tijdschrift | 1996 | | pagina 35