TUMULT IN VEERE .JLËJLisi wim Abeleven Janet van der Linde TUMULT IN VEERE toneelstuk naar het boek van Wim Abeleven Het toneelstuk TUMULT IN VEERE is een bewerking van het gelijknamige boek dat in de jaren vijftig werd geschreven door Wim Abeleven. Het verhaal speelt in de stad Vee re. In het gotische stadhuis staan in de nissen in de voorgevel de beelden van de heren en vrouwen van Veere. In het museum De Schotse Huizen in Veere bevinden zich de originele beelden uit de bouwperiode van het stadhuis. De schrijver Van Abeleven (hoofdpersoon in het verhaal) droomt dat deze beelden bij volle maan tot leven komen. Dit betreft Adolf van Bourgondië en zijn overgroot vader Heer Hendrik IV van Borsele, over grootmoeder Vrouwe Janna van Hale wijn, grootvader Heer Wolfert VI van Bor sele, grootmoeder Vrouwe Charlotte de Bourbon, vader Heer Philips van Bourgon dië en moeder Vrouwe Anna van Borsele. Er ontstaat een twist omdat de beelden in de gevel van het stadhuis ontevreden zijn over hun tochtige plek. Ze zinnen op revolutie, willen het gemeentebestuur omverwerpen en de republiek 'Verensis' uitroepen. De strijd laait op en moet in de vorm van een toernooi worden beslecht, het publiek wordt aangemoedigd partij te kiezen voor Bourgondië of voor Borsele. De afloop hiervan kunt u het beste zelf komen aanschouwen... Het stuk wordt bij volle maan opgevoerd voor het stadhuis op de markt van Veere op 25, 26 en 27 juli. Het stadhuis zelf vormt het decor en wordt speciaal belicht. De toneelspelers en figuranten die bij het stuk zijn betrokken, meer dan honderd, zijn afkomstig uit Veere en omgeving. Het ruitertoernooi in het stuk wordt door de plaatselijke ringrijdersvereniging gespeeld. De stadsbeiaardier verzorgt de muzikale intermezzi. Alle spelers en figuranten wor den gekleed in kostuums die in het tijds beeld passen. Deze kostuums zijn van 3 augustus t/m 22 september in de ten toonstelling '700 jaar kleding' in De Schotse Huizen te bekijken. TUMULT IN VEERE wordt opgevoerd in het kader van 'Veere 700 jaar', een breed scala aan activiteiten in het kader van het 700-jarig bestaan van Veere. De feest- krant waarin het volledige programma is opgenomen is verkrijgbaar bij de VVV's in Zeeland. 25, 26 en 27 juli, aanvang 22.00 uur openluchtvoorstelling Markt, Veere toegang is gratis i|sSA|ffl48ffl4SH4SJ]A "Tg) 38 Zeeuws Tijdschrift

Zeeuws Tijdschrift | 1996 | | pagina 40