FABERY DE JONGE bewaren om nuchter te reageren op situaties". Ze schiet in de lach en zegt dan eerlijk: "hoewelMax zegt thuis wel eens, dat ik daar soms ook de neiging heb om de direkteur uit te hangen. Hoe ik dat dan doe? Nou gewoon., sterk zijn, op tijd knopen doorhakken. Beslissingen nemen geeft een prettig gevoel, vind ik. Ik vind het ook fijn om juiste keuzes te maken en zaken geolied te laten lopen. In die zin ligt leiding geven me wel. Dan maakt het absoluut niet uit, dat ik een vrouw ben. Ik heb zowel mannen als vrouwen zien falen in het leiding geven. Vrouwen moe ten soms alleen bepaalde neigingen afle ren, zoals altijd de boel willen sussen. Dat kan niet altijd in het werk. Je moet duidelijk zijn en daardoor moet je soms hard zijn, ook al haat je dat! Je moet zorgen dat je altijd sterk bent, zodat anderen vertrouwen in je krijgen. Krijg je dat vertrouwen niet, dan faal je. Dan maakt het werkelijk niet uit, of je man of vrouw bent. Ik werk wel graag met vrouwen. We hebben dezelfde logi ca en dat werkt makkelijk. We hebben een vrouwelijke ontwerper voor de bro chures en twee vrouwelijke copy-wri ters. En grappig genoeg heb ik - onbe wust - voor de Open Haard Concerten alleen vrouwen geprogrammeerd. Maar weet je, wat ik wel een beetje mis? Mensen met visie. Er zijn in feite maar heel weinig mensen met visie. Dat komt volgens mij doordat de meeste mensen te fragmentarisch denken en daardoor niet in staat zijn verbanden te leggen tussen verschillende zaken. Het afstand nemen van zaken is zo ongelo felijk belangrijk. Humor is daar een prachtig hulpmiddel bij. Als je ergens om kunt lachen, heb je ook afstand geno men. Pas als je afstand neemt, kun je lij nen gaan ontdekken en een visie gaan ontwikkelen. Wees vooral niet bang om dat te doen, want een visie heeft heus geen eeuwigheidswaarde! Daarom is het ook geen punt om een visie bij te schaven. Dat zijn allemaal zaken, die ik in de loop van mijn leven heb geleerd. Ik begrijp nu de dingen die gebeuren ook beter dan vroeger. Dat is het leuke van ouder worden. Het leven wordt echt makkelijker, als je ouder wordt" Ze zegt het stralend. Ze ziet eruit, of het waar is. Wie (of wat, welk gedachtengoed) heeft je In je leven 't meest geïnspireerd? Welk gedachtengoed: de wetenschap dat je maatschappelijke funktie slechts een rol is en nietje identiteit. Wie heeft de meeste invloed op je gehad en waarom? Ik laat me constant beïnvloeden door sferen en mensen en ontwikkel daar door. En als ik eens (symbolisch) dreig in te dutten, prikt mijn partner me wel wakker. Waar ben je het meest trots op in wat je hebt bereikt? Dat ik zonder kleerscheuren, zonder noemenswaardige trauma's de veertig heb gehaald. Wat zou je graag een keertje overdoen? Niets, ik hou niet van routine. Wat is voor jou de essentie van je leven? Leren en genieten. B.V. JUWELIERSBEDRIJF BIJ KONINKLIJKE BESCHIKKING HOFLEVERANCIER Dealer voor o.a.: Ie Chic juwelen Baume Mercier horloges Juweliers van vader op zoon sinds 1834 Lassale horloges S.T. Dupont aanstekers, schrijfgerei Christiaan Huygens klokken I.W.C. Horloges TAG Heuer Horloges LANGE KERKSTRAAT 30 - GOES TELEFOON 0113-215005 14 Zeeuws Tijdschrift

Zeeuws Tijdschrift | 1996 | | pagina 15