Janet van der Linde Cirque Plume Opening Zeeland Nazomer Festivals ren nodig dan spelen de artiesten het dier zelf na. Dat gebeurt zo perfect, dat niemand het gevoel zal krijgen de tradi tionele circusdieren gemist te hebben. De nieuwe voorstelling beweegt zich voortdurend tussen breekbaarheid en kracht, tussen mannen en vrouwen. L'harmonie est-elle municipale? Van 5 t/m 15 september zal CIRQUE PLUME Middelburg aandoen met hun nieuwste voorstelling L'harmonie est- elle municipale? Het uit Frankrijk afkomstige gezelschap doet op toernee slechts twee plaatsen in Nederland aan: Venlo en Middelburg. Het circus zal de 'grand chapiteau' opslaan aan het Molenwater. Hoewel de uitvoering zich in een circus tent afspeelt is Cirque Plume in wezen geen circus, het is theatraler. Verhalen worden uitgebeeld in muziek, mime en acrobatiek. De artiesten vertonen met evenveel gemak angstaanjagende kun sten als een prachtig staaltje muzikaliteit in een spektakel van licht en schaduw. Geen getemde dieren, maar halsbreken de toeren aan de trapeze, jongleurs, mime, theateracts en live-muziek. Cirque Plume ontstond 12 jaar geleden in Besanqon, waar musici, jongleurs, komieken en acrobaten geregeld als straattheaterartiesten optraden. Men besloot voor mensen uit de regio een show te maken en daarmee was de basis voor een geheel nieuwe vorm van circus gelegd. Hun eerste grote show die ze tij dens het jaarlijkse festival in Avignon in 1986 presenteerden werd een groot succes. Cirque Plume was in één keer een internationaal begrip geworden. De artiesten en medewerkers van Cirque Plume leven en werken volgens een geheel eigen filosofie, waarbij mens en dier partners van elkaar zijn. Men treft bij Cirque Plume dan ook geen gekooi de dieren aan en zeker ook geen dieren die door mensen bedachte kunstjes uit voeren. Zijn er in een bepaalde act die- Cirque Plume 5 t/m 7 5 september Molenwater Middelburg informatie en kaartverkoop: Stads schouwburg Middelburg (0118- 611500) Gezelschap van de zee Het Moederskind en De Meisjeskamer van Geertrui Daem Het literatuurfestival 'Meer dan Woor den' in het 't Beest in Goes opent op dinsdag 10 september met twee toneel stukken van de Vlaamse schrijfster en actrice Geertrui Daem. Het Gezelschap van de Zee uit Kats brengt deze werken als theatrale lezingen. 'Het Moeders kind' beleeft zijn officiële première, waarin Geertrui Daem zelf ook een rol speelt. Hoofdpersoon in 'Het Moeders kind' is Hugo die bij zijn eindeloos lamenterende moeder woont. Hij doet een verbouwinkje bij een gescheiden vrouw, Bea. Daaruit groeit een relatie. Dat zint de moeder van Hugo niet en Laura, de dochter van Bea is er al even min gelukkig mee. En zij zijn de enigen niet. De afloop is zonder meer verras send. 'De Meisjeskamer', een tweespraak eveneens van Geertrui Daem, speelt zich af in de slaapkamer van het ouderlijk huis van twee zussen. De zusjes halen herinneringen op aan hun jeugd en puberteit. Er volgt een bekentenis en confrontatie. Daem blijkt in haar werk voortdurend geboeid door obstakels die verhinderen dat mensen echt met elkaar in contact komen. dinsdag 10 september, 20.30 uur Festival Meer dan Woorden informatie en kaartverkoop: Podium 't Beest Goes (0113-228142) Zeeuws Tijdschrift 29

Zeeuws Tijdschrift | 1996 | | pagina 30