RAMONA ren zijn wat aangeschoten en worden melancholisch of gaan de ludieke toer op en nog anderen gaan zelfs volledig uit hun bol... Verschillende muzikale genres van puur klassiek tot zelfs jazz en funk botsen dan ook geregeld tegen elkaar op. Ongewone instrumenten combinaties, dialogen in verschillende genres en klassieke solisten die musice ren op een alternatieve manier zorgen voor een ongewoon uniek muzikaal feest. Geen puur officiële, ernstig klas sieke compositie, maar een stuk sponta ne muziek waarin het orkest zich eens kan laten horen vanuit een andere, ongewone hoek. Verder staan op het programma: Viool concert van Sibelius en Symfonie no. 9 'Uit de Nieuwe Wereld' van Dvorak. Dirk Brossé is naast dirigent een veelzij dig en vruchtbaar componist. Hij schreef liederen, kamermuziek, symfonische werken, theatermuziek en filmmuziek. Dmitri Makhtin is een in Nederland woonachtige Russische violist, opgeleid in Sint Petersburg, de Verenigde Staten en in Nederland. Als solist treedt hij regelmatig op met o.a. het Residentie Orkest, het Radio Kamer Orkest, het Orkest van het Oosten en het Brabants Kamer Orkest. Hij was prijswinnaar van het vioolconcours 'Unisa Transnet International String Competition 1996' in Zuid-Afrika. vrijdag 75 november 20.00 uur, Con certzaal Middelburg zondag 17 november, 14.30 uur, Con certzaal Middelburg dinsdag 19 november, 20.00 uur, St. Jacobskerk Vlissingen Kaartverkoop: VVV Middelburg, Stads schouwburg Middelburg, VVV Vlissin gen, boekhandel Bikker Vlissingen. Op zondag 8 december is in Podium 't Beest in Goes de familievoorstelling Ramona door het Alibi Collectief te zien. Artistiek leider Pat van Hemelrijck koestert een liefde voor materialen die al geleefd hebben; hij verzamelt en ham stert ze om zo oude dingen te assemble ren tot een nieuw verhaal. Het Alibi Col lectief speelt met rommel oftewel onderzoekt de grenzen tussen verschil lende kunstgenres als beeldende kunst, theater en video. De theatervoorstelling Ramona werd door hem gemaakt op basis van het materiaal dat door de spe lers van het Alibi Collectief werd verza meld. Pat had hen daarvoor een reis koffer cadeau gedaan met de opdracht deze te vullen met souvenirs uit hun eigen creatieve denkwereld en de koffer dan aan hem terug te bezorgen. In Ramona speelt Pat een verlegen man die niets liever doet dan met allerlei rommel een wereld verbeelden waarin hij kan wegdromen. Wanneer de theatertechnicus het podium verlaat, komt hij stiekem uit een toneelkoffer gekropen. En dan is er Ramona, een denkbeeldige personage, ontsproten aan de fantasie van het naamloze hoofdpersonage. Die wil zijn Ramona imponeren met poëzie en met het uit stallen van zijn souvenirs. Het is het ver haal van een reis, tevens de zucht van de thuisblijver naar verre horizonten, naar avontuur, naar een ordinaire vakantie. Het Alibi Collectief neemt kinderen en ouders mee op reis naar het niet bestaande land Patagonië, het land van de vrije man, het land waar alles kan. zondag 8 december, 15.00 uur familievoorstelling vanaf 9 jaar Podium 't Beest Goes tel. 0113-233285 Ramona. Foto: Patrick De Spiegelaere. 46 Zeeuws Tijdschrift

Zeeuws Tijdschrift | 1996 | | pagina 52