beter, je past je er aan aan. Aan de andere kant wordt de wereld een dorp, bij wijze van spreken, met alle moderne communicatiemiddelen. Van achter je pc-tje thuis zit je met de andere kant van de wereld te communiceren. Die ont wikkelingen gaan ook gewoon door. Het is eigenlijk een vanzelfsprekend iets; ik ben er niet zo bang voor dat het nu een soort gemis geeft en er komt wat anders voor in de plaats wat ook z'n waarde heeft en wat eigenlijk bij deze tijd hoort. Dat kan ook weer zijn charme hebben. Ik denk dat het snel went dat je niet meer in je eigen gemeentehuis terecht kunt maar naar Zierikzee moet. Zierikzee was eigenlijk al altijd de hoofd plaats. Die centrumfunctie wordt nu alleen maar nog wat meer versterkt. Ik heb daar geen problemen mee, ook gevoelsmatig niet.' Belangrijkste veranderingen of ver wachtingen1 'Dat er in de gemeentelij ke besluitvorming wat meer voor héél Schouwen-Duiveland gedacht wordt. Een meer integrale visie en aanpak, daar hopen we als natuurbescher mingsorganisatie wel op. Dat de nieu we gemeenteraad zich oprecht gaat afvragen: moet nu elke plaats een eigen bedrijventerrein of een grootschalig recreatiepark aan de rand van het dorp? We hopen ook op een frisse wind in het politieke bedrijf. Je had tot nu toe hier en daar toch nog wel wat achter kamertjespolitiek -dat zal je nog wel een beetje houden want dat heb je zelfs op provinciaal niveau- maar, dat het straks hier op Schouwen-Duiveland toch iets minder wordt. Ik ben ook erg benieuwd naar de politieke discussies in de nieuwe gemeenteraad, waar straks heel uiteenlopend partijen aan één tafel zitten. De tegenstelling tussen het libe rale westen en het behoudende oosten van Schouwen-Duiveland. Dat maakt het ook wel weer een beetje spannend, minder voorspelbaar. Hoe gaan de ver tegenwoordigers uit Oosterland bij voorbeeld, straks stemmen over de vraag of de discotheken in Renesse nu om twee uur of om half drie dicht moe ten, terwijl er in Oosterland helemaal geen disco's mogen komen bij wijze van spreken! Daar ben ik wel nieuws gierig naar. Hoe gaat men om met die grote cultuurverschillen die hier toch op vrij kleine afstand van elkaar bestaan? Ik ben er niet bang voor, laat ze hun best maar eens doen om elkaar te over tuigen en een compromis in het belang van het eiland te vinden.Voor de burger wordt de eilandpolitiek beslist interes santer.' En voor de natuurbescherming? 'Dat moeten we afwachten, ook daar ben ik erg benieuwd naar. Misschien krijgen we wel steun uit onverwachte hoek. Een partij als de SGP is -door de band geno men- vaak heel natuur- en milieumin- nend. Die zit wat ons betreft vaak op een goede koers. De verhoudingen zou den wat natuurbehoud bertreft wel eens De eerste dag van de Zwemvierdaagse in het overdekt zwembad Dol-Fijn in Nieuwerkerk in het najaar van 1996. Foto: Pieter Flonhoff. 14 Zeeuws Tijdschrift

Zeeuws Tijdschrift | 1996 | | pagina 16