vind ik dat ik hier nét buiten de Rand stad woon! Mijn reden om hier naar toe te komen was gewoon omdat het lekker rustig is. Dat is goed om te werken en te leven. Ik had echt genoeg van Amster dam. En als ik naar een tentoonstelling of andere culturele dingen moet of wil, dan ben ik daar toch redelijk snel. Wat dat betreft ben ik niet zo gericht op dit eiland.' Wat zou er kunnen veranderen? 'Bij de afzonderlijke zes gemeenten waren waarschijnlijk allemaal kleine subsidie potjes voor kunst die nu samen worden gevoegd in een grote pot. Ze zeggen dat ze straks meer kwaliteit kunnen bie den, ook op cultureel gebied. Dat is ook de doelstelling van die herindeling. Maar dat moet ik nog zien, ik verwacht niét dat het onmiddellijk veel concrete ver anderingen teweeg zal brengen. Ik heb ook niet het idee dat de nieuwe gemeenteraad -met vertegenwoordigers van het liberale westen en het behou dende oosten aan één tafel- nu opeens meer aandacht zal hebben voor cultuur. Ik geloof namelijk niet dat de Westhoek kunstminnender is, daar merk ik niets van. Maar het moet ook groeien. Met de komst van mensen van buiten het eiland zou het klimaat wel kunnen ver anderen. Met die Zeeland Cultuur- maand (tegenwoordig: Zeeland Nazo merfestivals) wil men toch ook bereiken dat de toerist niet alleen voor het strand naar hier komt. Dat Zeeland iets extra's -ook cultureel- te bieden heeft. Dat is wel een tendens, tenminste dat willen ze graag, daar zijn plannen voor.' Verwachtingen? 'Ik persoonlijk ver wacht helemaal niets. Als je kijkt naar plaatsen op Walcheren en Tholen waar dan wél iets gebeurt op cultureel gebied, dan is het meestal particulier ini tiatief. Maar wat niet is, kan komen en misschien wordt het dan wél onder steund. Als ik denk wat er dan nu op Schouwen concreet gebeurt, dan heb je bijvoorbeeld dat festival Zonnemaire Buitengewoon. Dat vind ik héél leuk, een goed initiatief. Als dat soort mensen nu eens iets meer subsidie zouden krij gen kunnen ze natuurlijk meer doen. Dat zou ik goed vinden. En misschien is het wel een idee om het voorbeeld van Tholen te volgen, waar elk dorp een eigen beeld krijgt. Dat zou ook op Schouwen-Duiveland kunnen: een beeld voor alle dorpen om ze toch een eigen identiteit te laten houden binnen het nieuwe verband. Ik zou het ook best goed vinden als er een goede expositie ruimte in Zierikzee zou komen, maar ik zit er persoonlijk nou ook weer niet op te wachten. Er zijn zoveel andere goede mogelijkheden: Zuid-Holland en Brabant zijn zo betrekkelijk dichtbij en -sinds de weg over de Stormvloedkering- ook Walcheren, waar best veel gebeurt de laatste tijd. Burgh-Haamstede is voor mij De oude zeedi/k bij Burghsluis. Foto: Pieter Honhoff. 16 Zeeuws Tijdschrift

Zeeuws Tijdschrift | 1996 | | pagina 18