FABERY DE JONGE wijk) beschikt straks over meer kwalitei ten dan mijn huidige kleine gemeente met 3000 inwoners. Dat zal normaal gesproken toch zo zijn, dat verwacht ik ook wel. Wat dat betreft is het dus een goede ontwikkeling. De zakelijke argu menten zijn onderschikt aan eventuele emotionele. Het is denk ik altijd goed -of het nu in Brabant of Zeeland is- om je met het oog op de toekomst te herbe zinnen, een aantal zaken beter op elkaar af te stemmen waardoor er in een groter geheel wellicht wat optimaler kan wor den gewerkt.' Wat verandert er? 'Nu is het zo dat de ambtenaren en het college van b en w vlakbij zijn hier in Bruinisse en de afstand naar Zierikzee is straks groter, waarmee ik niet wil zeggen dat het straks ook daadwerkelijk zo ervaren wordt. Het apparaat, de kennis en de infrastructuur waar de nieuwe gemeente over beschikt wordt groter en dat is beslist een voor deel. De kwaliteit zal -op onderdelen- wat beter zijn, zonder nu iemand tekort te doen. Ik spreek dan ook liever niet van een verbetering -het contact met de huidige gemeente Bruinisse is al uitste kend- maar eerder van optimalisering.' Nadelen? 'Ik heb wel één kritische kant tekening: het moet straks natuurlijk niet zo zijn dat de burgers en de onderne mers de rekening van de gemeentelijke herindeling gepresenteerd krijgen. Ik heb nu al veel moeite met de toeristen belasting die nu al op één tarief voor heel Schouwen-Duiveland wordt ge steld, de onroerend zaakbelasting is fors verhoogd dit jaar. Die stijgende gemeentelijke heffingen baren me wel zorgen.Terwijl de overheid nu juist mati ging heeft gepropageerd lijkt het erop alsof de kleinere gemeente zich er niets van aantrekken en de tarieven maar naar boven blijven trekken. Dat is een slechte zaak want het product dat je aangeboden krijgt is hetzelfde. Een hogere prijs betalen voor hetzelfde pro duct, dat doet niemand.' De toekomst? 'Wat recreatie en toeris me betreft ligt die beslist in kwaliteit en niet in kwantiteit. Aan de kust kan het zeker niet meer groeien, maar ook in het achterland zal uitbreiding mondjesmaat moeten gebeuren. De markt staat namelijk al behoorlijk onder druk. We moeten ook waken voor piraterij en roverij. Daar bedoel ik mee dat er nu steeds meer bungalow-vakanties op de markt worden gezet tegen een prijs die niet kan en dat er in de particuliere sec tor steeds meer tweede woningen en vakantiehuizen worden neergezet. Tegelijkertijd zullen we het product opnieuw op moeten poetsen, zeker nu de markt onder spanning staat. We moeten namenlijk oppassen dat we niet gaan verpauperen en de aansluiting gaan missen. En dat gebeurt al snel als je niets aan je kwaliteit en je kwaliteits imago doet. Kwaliteit is een soort Haar lemmerolie, zeg ik altijd en dat bedoel ik ook zo. Als je niets doet aan kwaliteits verbetering, zul je een lagere prijs moe ten vragen en dan mis je de concurren tieslag. Door prijsverlaging trek je name lijk alleen nog maar financieel minder draagkrachtige toeristen en dat bete kent weer dat een aantal voorzieningen die her en der op dit eiland draaien - mede dankij het toerisme- zullen gaan sluiten. Dan kom je in een neerwaartse signaal terecht. Een goede promotie blijft vanzelfsprekend van groot belang. Men moet Zeeland en Schouwen-Dui veland niet alleen verkopen als gebied voor zon- en strandvakanties. Het sei zoen is langer dan de schoolvakantiepe riode. Daar zou de overheid, óók de gemeente en de provicie, een belangrij ke rol in kunnen spelen. Het is ook in het belang van die overheid!' BIJ KONINKLIJKE BESCHIKKING HOFLEVERANCIER Dealer voor o.a.: Ie Chic juwelen Baume Mercier horloges Lassale horloges S.T. Dupont aanstekers, schrijfgerei Christiaan Huygens klokken I.W.C. Horloges TAG Heuer Horloges B.V. JUWELIERSBEDRIJF Juweliers van vader op zoon sinds 1834 LANGE KERKSTRAAT 30 - GOES TELEFOON 0113-215005 18 Zeeuws Tijdschrift

Zeeuws Tijdschrift | 1996 | | pagina 20