doet! Mijn partij is er altijd een groot voorstander van geweest die afstand letterlijk en figuurlijk zo klein mogelijk te houden. Een mobiel kantoor waar men sen terecht kunnen is misschien een oplossing. Dan kunnen mensen uit een bejaardentehuis makkelijk zelf eens bin nen stappen. Ik vind trouwens, dat een gemeentehuis zich meer naar de burgers zou moeten richten. Klantvriendelijke openingstijden bijvoorbeeld. Dus ook voor publiek open zijn op koopavonden en op zaterdagmorgen. Veel meer één- loket-funkties. Zulke oplossingen lijken me prima." Betrokkenheid Het ontbreekt de meeste mensen - vol gens Ria - aan werkelijke betrokkenheid bij wat er in hun direkte omgeving Aanhangers van de voetbalclub Zierikzee. Foto: Pi eter Honhoff. gebeurt. Ze houden vaak afstand met de gedachte, dat er genoeg anderen zijn om bepaalde zaken op te pakken. Zolang er actievelingen rondlopen als Ria Geluk, is dat natuurlijk ook zo. Zo zette zij de schouders onder een ver nieuwde Sinterklaas-intocht in Zierikzee, coördineerde ze de decemberakties van de plaatselijke ondernemers, maakte ze samen met de VVV een evenementen kalender, een toeristengids, een gemeentegids en een plattegrond van Zierikzee. Ze organiseerde concerten en zette zich in om het drie-daags festival "Muziek Monumentaal" ondergebracht te krijgen binnen de beschutting van het Zeeland Nazomerfestival. "Iemand moet 't doet, dus doe ik het maar", verklaart ze, "maar ik kan me er wel druk over maken, dat er niet meer mensen zijn, die iets willen doen voor de gemeenschap. De meesten beseffen absoluut niet, wat voor invloed ze zouden kunnen uitoefe nen. Hoe ze door aktief deel te nemen aan de maatschappij processen, gebeur tenissen zouden kunnen sturen. Hoe het komt, dat mensen over het algemeen nogal laks zijn?" Nadenkend roert ze in haar koud geworden kop koffie. "Ik denk dat het in de allereerste plaats komt door het zware stempel dat de overheid drukt op maatschappelijke zaken. Dat ontmoedigt mensen om ini tiatieven te nemen. Dat is heel jammer. Verder worden mensen door alles wat op hen af komt overvoerd met "prik kels", wat tot gevolg kan hebben dat ze zich meer op zichzelf gaan richten". 24 Zeeuws Tijdschrift

Zeeuws Tijdschrift | 1996 | | pagina 26