Culturele berichten Amsterdams Gitaartrio De Vierschaar Exposities in De Bewaerschole uit Schouwen-Duiveland Het Amsterdams Citaartrio geeft op zondag 2 februari een concert in de Vierschaar in Zierikzee. Het trio werd opgericht in 1978 en is inmiddels uitge groeid tot een bekend kamermuzieken- semble. Het internationale debuut van het trio in de Londense Wigmore Hall (1981) kreeg een warme ontvangst van publiek en muziekcritici. Dat was het begin van een internationale carrière met o.a. optredens in de Neue Philhar- monie in Berlijn, Ambassador Auditori um in Los Angeles, Carnegie Hall in New York en het Concertgebouw in Amster dam. Het Gitaartrio heeft de hedendaagse muziek als haar specialiteit maar beperkt zich niet alleen tot nieuwe muziek. Ook werd bijvoorbeeld Vivaldi's Vierjaarge tijden bewerkt. De opname hiervan Janet van der Linde werd zelfs bekroond met een Edison. Op 2 februari worden werken gespeeld van Domenico Scarlatti, Niccolö Paganini, Manuel de Falla, Franz Schubert en Astor Piazzolla. De Vierschaar bevindt zich in het Stad huis van Zierikzee. Het oudste deel van het stadhuis is de onderbouw van de toren. Deze stamt uit het eind van de 14e eeuw en was eertijds in gebruik als vleeshal. Hiertegen stond een klein stad huis dat rond 1550 werd vervangen door het huidige pand. Het werd gebouwd in de renaissance-stijl, maar met uitzondering van de toren was de uitvoering sober. Links van de hoofdin gang was de woning van de conciërge. Rechts bevond zich de landsvierschaar waar recht werd gesproken. De begane grond is nu één grote ruimte die bekend staat als de vierschaar. Op de balken zijn de wapens geschilderd van de steden en heerlijkheden op het eiland. zondag 2 februari, 15.00 uur De Vierschaar, Zierikzee reserveren kaarten: 0118-611500 'De Bewaerschole' is gevestigd in een oud schooltje, de voormalige kleuter school, in de Weststraat in Burgh-Haam- stede. In de Bewaerschole wordt nu aandacht besteed aan beeldende kunst en andere kunstzinnige uitingen. In de periode van 11 januari tot 8 februari is de expositie Een reisje door de Neder landse Delta te zien met foto's van cur sisten die in 1996 de cursus Natuur en Amsterdams Gitaartrio. 34 Zeeuws Tijdschrift

Zeeuws Tijdschrift | 1996 | | pagina 36