Zierikzee Maritiem Modeltekening cursist Van 8 februari tot 8 maart is er een expositie van schilderijen gemaakt door cursisten van de kunstenares Maria Burg-Coolen. Zij geeft les in tekenen en schilderen. In deze cursussen worden zowel aquarel- als acrylverftechnieken behandeld. Uitgangspunt hierbij is het schetsen en schilderen van stillevens en impressies van foto's en het tekenen van portretten. Er wordt zowel buiten (in de omgeving van Westenschouwen) geschilderd als binnen in het atelier. De tentoonstelling geeft een gevarieerd beeld van de verschillende technieken en onderwerpen en toont het enthou siasme van de cursisten. Foto: J. Midavaine. Fotografie van de Zeeuwse Volks Uni versiteit hebben gevolgd. Onder leiding van docent Jan Midavaine werd een reis door het Nederlandse Delta-gebied gemaakt. Het spel van licht en wijdsheid van het landschap is vastgelegd in beeld. De foto's zijn onder andere gemaakt op het landgoed Mildenburg, in de omgeving van Fort Rammekens en in het natuurgebied in de Kop van Schouwen. 7 7 januari tot 8 februari Een reisje door de Nederlandse Delta 8 februari tot 8 maart Schilderijen cursisten Maria Burg De Bewaerschole, Weststraat 18, Burgh-Haamstede dit/m za 13.30-16.30 uur In de Oude Haven in Zierikzee liggen een aantal traditionele schepen die vroe ger op de Zeeuwse wateren voeren. De Museumhaven is in 1992 geopend en is onderdeel van het project Zierikzee Maritiem. Dit heeft als doel de rijke maritieme historie van Zierikzee te ont sluiten voor toeristen en inwoners. De Museumhaven heeft de volgende varende monumenten: de rivierklipper 'Mijn Genoegen' (1899), de hoogaars 'De Vrouw Adriana' (1878), de peilboot 'Leendert Abrahampolder' (1967) en een naamloze oud-Hollandse roeiboot. Men streeft ernaar deze collectie uit te breiden. Voorts zijn er plannen om een reparatiewerkplaats in te richten en een peilschaal en een getijklok (informatie over de getijden) te plaatsen. Ook zal informatie worden verstrekt over de watersnood (vloedplanken bij de haven) en over de mosselcultuur. In het kader van Zierikzee Maritiem wordt jaarlijks in de zomer een patriciërs- en piratenfesti- val georganiseerd. Momenteel wordt gewerkt aan een maritieme wandelrou te en een zeiltocht langs Zierikzee, Vee- re, Middelburg en Vlissingen. Museumhaven Zierikzee. Foto: L. Koper. Zeeuws Tijdschrift 35

Zeeuws Tijdschrift | 1996 | | pagina 37