staan allerlei stimuleringsmaatregelen, die de regio's net dat financiële steuntje in de rug kunnen geven dat nodig is, om een project van de grond te krijgen. Onderlinge kontakten tussen regio's, die zich met elkaar verwant voelen, worden gestimuleerd. 'Zeeland ligt heel gunstig, als het mikt op samenwerking met andere regio's, zoals delen van België en Noord-Frank rijk', licht Johanna Boogerd toe, 'het is gewoon een kwestie van kijken, waar de kansen liggen. Doordat mensen re latief steeds minder gaan werken, komt er ook meer tijd voor kortlopende va kanties. Daar kun je als regio op inspe len, door te mikken op nieuwe recre atiemogelijkheden voor de steden en het binnenhalen van nieuwe diensten, zoals recreatie specifiek voor ouderen. Zo zouden stad en platteland meer voor elkaar kunnen gaan betekenen. Die zijn geleidelijk aan uit elkaar gegroeid. Het vervoer zou je daar op moeten aanpas sen, uiteraard. Mensen, die in de jachti ge steden wonen, zouden het platte land meer kunnen gebruiken als een plek om weer op te laden en bij te ko men. Het is toch van de gekke, dat er kinderen in de steden wonen, die nau welijks weten hoe een akker eruit ziet. Je zou het platteland dan als een mo dern soort vakantiekolonie kunnen zien of als visuele en op eigen ervaring ge richte begeleiding bij een lespakket op school. Het boerderijtoerisme zou ook meer gestimuleerd kunnen worden. In Vlaanderen en Zeeland komt het wat schuchter een beetje van de grond, maar er is natuurlijk veel meer mogelijk. De combinatie water-land is de grote kracht van Zeeland. Dat geeft deze re gio z'n groen/blauwe long, die we ook mooi moeten proberen te houden. Ster ker nog: die longfunktie moeten we naar mijn mening versterken. Als je daar met een goed plan voor komt, ben ik ervan overtuigd, dat er fikse Europe se subsidies mee in de wacht zijn te sle pen! We mogen dit culturele erfgoed niet verwaarlozen en we moeten er op Johanna Boogerd met collega-Europarlemantariers tijdens een bezoek aan Tessaloniki. 24 Zeeuws Tijdschrift

Zeeuws Tijdschrift | 1997 | | pagina 26