toezien, dat het specifieke Zeeuwse ka rakter bewaard blijft. Proefgebied Er is van alles mogelijk. Ik sluit zelfs niet uit, dat Zeeland een voorbeeldfunktie zou kunnen krijgen in Europa. Het is goed denkbaar, dat heel Zeeland tot een soort proefgebied in Europa zou kunnen worden verklaard. Dan moeten de zwakke plekken in Zeeland wel wat worden bijgewerkt. We zijn hier nogal sterk in het opkloppen van de tegenstel lingen. Die zijn er ook wel, maar we ver geten daardoor zo vaak te kijken naar wat ons bindt! Daar moeten we het van hebben. Als je in een gebied woont met relatief zo weinig inwoners als hier in Zeeland, moet je je kracht halen uit de onderlinge samenwerking. Verschillende groeperingen samen brengen en aan nieuwe ontwikkelingen laten werken. Milieu en landbouw bijvoorbeeld. Dat lijken sektoren met tegengestelde belan gen. Maar men heeft veel meer gemeen dan men denkt. Als je daar naar kijkt, zijn er ineens ook meer mogelijkheden. Neem nou die kwestie van de ontpolde- ring. De aanpak daarvan was ronduit slecht. Het leek wel oorlog, zoals de mi lieu- en de agrarische sektoren met hun argumentatie tegenover elkaar stonden. Als men eikaars belangen had gebun deld, had men heel andere oplossingen kunnen bedenken die zelfs winst op hadden kunnen leveren voor de agrari sche sektor. Verder ontbreekt het 'brede denken' hier in Zeeland een beetje. Men is hier nogal in zichzelf gekeerd en op zichzelf gericht. Op den duur red je het daar niet mee. Bestuurders zouden ook meer moeten reageren op de informatie die uit de maatschappij zelf komt. Het zou bijvoorbeeld een goede zaak zijn, als er hier een wetenschapscentrum zou ko men, waardoor je vanzelf een bepaalde uitstraling krijgt. Een samenbundeling van de Open Universiteit met de Provin ciale Bibliotheek zou al een goede aan zet zijn! Of een verdere uitbouw van de Scheldefaculteit. Je ziet: ik borrel over van de ideeën. Eer ik die allemaal heb kunnen realiseren, zijn we een poosje verder. Ik ben dus nog lang niet klaar met mijn werk voor Europa. Wat mij be treft zou ik graag herkozen willen wor den'. Reimond Kimpe 'Arnemuidse visvrouw', olieverf op doek, 95 x 75,5 cm. Foto: Rein A. van der Zwan. Zeeuws Tijdschrift 25

Zeeuws Tijdschrift | 1997 | | pagina 27