Culturele Berichten Hebben koningspoedels een tere huid? Janet van der Linde Scapino Scapino presenteert op vrijdag 7 maart in Terneuzen en op vrijdag 4 april in Middelburg Perfect Skin van Ed Wub- be, een produktie waarbij dans, muziek en beeldende kunst in perfect even wicht zijn. Het drieluik Perfect Skin werd in de kri tieken het 'Opus Magnum' van artis tiek leider/choreograaf Ed Wubbe ge noemd. Decor en kostuums, muziek en choreografie hebben een uitgesproken grafisch karakter met een hoge mate van abstractie. De prachtige, tijdloze vi ool- en celloconcerten van Bach en contrasterende rockmuziek begeleiden snelle en strakke dans in een heftig spel tussen groep en individu. Monumen taal groepswerk wordt afgewisseld met vlijmscherpe spitzendans, subtiele soli en sensuele duetten van een ontroe rende tederheid. Zoals de kostuums de dansers van top tot teen met grafische patronen bedekken, is ook de chore ografie als een nauwsluitende tweede huid op maat van de dansers gesneden. De versmelting van academische en moderne dans in uiterst eigentijdse en grillige bewegingscomposities zijn ken merkend voor dit ballet. vrijdag 7 maart 20.00 uur Zuidlandtheater Terneuzen (0115- 695555) vrijdag 4 april 20.00 uur Stadsschouwburg Middelburg (0118- 611500) Zilver De roman Zilver van Adriaan van Dis is door regisseur Netty Droog en acteur schrijver Paul Groot bewerkt tot een veelgeprezen theatrale vertelling. Zilver is een veertienjarige jongen die worstelt met zijn puberteit, sex en het verlies van zijn onschuld. De prachtige literaire teksten en de personages van Adriaan van Dis komen op toneel tot leven in deze komische en ontroerende produc tie. Paul de Groot liet in de bewerking van Zilver de tekst in grote lijnen intact. Hij handhaafde het oorspronkelijke vertel perspectief waarbij een onzichtbare verteller zich verplaatst in de zieleroer- selen van deze opgroeiende jongen. De vier spelers vertellen èn spelen Zilvers belevenissen tijdens de turbulente pe riode waarin de volwassenheid zich aandient. Zilver geeft met vallen en opstaan vorm aan zijn ontluikende sexuele en sociale indentiteit. Hij zoekt ernaar door ermee te spelen. Zilver is nieuwsgierig, laat zich lokken en verleiden. Hij wil in an deren opgaan en ook zichzelf blijven. Hij kan niet kiezen tussen het schone en het aardse, dromen en daden, vrouw en man. Zijn lichaam ontwaakt en hij is er bang voor. Rondom deze voorstelling wordt een theatersalon georganiseerd. Een onge dwongen ontmoeting van een half uur tussen publiek en theatermakers. vrijdag 4 april 20.15 uur Vestzaktheater Vlissingen reserveren: 0118-611500 Scapino Rotterdam. Foto: Hans Gerritsen. Zeeuws Tijdschrift 41

Zeeuws Tijdschrift | 1997 | | pagina 43