Tibet Impressions live tour 1997 De Tantrische Gyuto monniken met hun meditatieve kloosterzang en de dansers van het Tibetan Institute of Performing Arts treden voor het eerst gezamenlijk op in Europa. De voorstelling wordt een unieke ontmoeting tussen de authentie ke Tibetaanse cultuur en de westerse klanken van de Nederlandse fluitist Chris Hinze. Een zoektocht naar eenheid tus sen Oost en West. De Gyuto monniken traden eerder op in de Verenigde Staten met o.a. Grateful Dead's percussionist Mickey Hart, Philip Glass en Kitaro. De dansers van het Tibe tan Institute of Performing Arts speelden eerder in Europa, Japan, de Verenigde Staten en Australië. De Dalai Lama, spiri tueel en politiek leider van de Tibetaanse bevolking is hun beschermheer. De dansers zullen een selectie van ex pressieve Tibetaanse volks- en sacrale dansen presenteren. Ook laten zij een fragment uit de Lhamo, de Tibetaanse opera zien. Het geheel is een indrukwek kend samenspel van beweging, kleurrijke kostuums, de typische tonen van berg- zang en Tibetaanse instrumenten. Motto van het Tibetan Institute of Per forming Arts is Peace through Art. De kracht van het Tibetaanse volk in balling schap ligt in de cultuur. Het Instituut draagt in hoge mate bij tot het levend houden van de traditie door het jaren lange onderzoek naar de originele Tibe taanse cultuur. Chris Hinze Chris Hinze vertolkt in de muzikale frag menten Body Energy en Mount Kailash zijn bijzondere band met de Tibetaanse cultuur en zijn ontmoeting met de Daila Lama. In het laatste deel van het optre den is de bijzondere boventoon zang van de Gyuto monniken te horen. Eerst volgt een pure recitatie. Daarna zullen klanken vervloeien met de vrije improvisaties van Chris Hinze: een muzikale dialoog tussen Oost en West, waarbij intuïtie het sleu telwoord is. vrijdag 18 april 20.00 uur Concertzaal Middelburg reserveren: 0118-611500 Les biches royales, Mitsy Groenendijk. LES BICHES ROYALES MITSY GROENENDIJK In Bellamy 19 is nog tot en met 31 maart de tentoonstelling Les Biches Royales te zien van Mitsy Groenendijk. ledereen kent ze wel, de nuffige poedel honden met hun geschoren sokjes en hoogopgetaste pruiken. Het zijn levende barbiepoppen, die door hun bazinnen worden gecoiffeerd en betutteld ter meerdere glorie van zichzelf. Een echte koningspoedel lijkt op zijn baasje. De poedel vertegenwoordigt het opgepoet ste ego van zijn bazin. Het haar van de bazin mag door veelvuldig bleken en per manenten volledig dor en verpieterd zijn, haar hond heeft een torenhoge pruik, die haar eigen tekortkomingen ruimschoots compenseert. In de winter draagt hij een bontjasje, dezelfde als het vrouwtje en 's zomers is zijn kapsel opgesmukt met kwikjes en strikjes. Een beetje poedel loopt niet maar trippelt. Hij volgt zijn ba zin op een pas afstand, zoals het een trouwe paladijn betaamt. Dan zo'n ver menselijkte hond een standbeeld ver dient, is buiten kijf." Mitsy Groenendijk wijdde een serie van 16 borstbeelden aan het fenomeen ko ningspoedel en voorzag ze van menselij ke namen. Bijvoorbeeld Sofie, een wat oudere poedeldame die zo van het Weense Nieuwjaarsbal komt. Haar roya le poedeloren zijn tot koptelefoontjes opgedraaid. Nina is haar tegenpool, zwart, sexy en punk. Haar kapsel springt weg in rastastaartjes. Nina vertegen woordigt de uitdagende vrouw, die be haagt door avontuurlijkheid. Het leuke van de poedelbustes is het feit dat er niets hondeachtigs meer aan te beleven valt. Deze honden zijn volledig opgegaan in de types vrouw die ze uit drukken. tot en met 31 maart 1997 Bellamy 19, Stedelijk Museum Vlissin- gen MUSEUM WA A/DELWEEKEND 12 13 april Een kijkje nemen in depots, demonstra ties, zelf schilderen, muziek, workshops, films, extra rondleidingen, speurtochten voor kinderen, lentemarkt, taxaties en gratis wandeltochten. Dit is een greep uit de activiteiten die plaatsvinden tijdens het Nationaal Museumwandelweekend op zaterdag 12 en zondag 13 april. Dan ope nen een groot aantal Zeeuwse musea (meer dan 400 in heel Nederland) gratis of tegen fikse korting hun deuren. Deel nemende musea zijn te herkennen aan de wit met rood-blauwe Museumweekend- vlag. Het evenement staat dit jaar in het teken van wandelen. Speciaal voor dit Museum weekend zijn wandelroutes samenge steld, deze variëren in lengte van vijf tot acht kilometer en voeren langs verschil lende musea en door prachtige natuurge bieden, beeldentuinen en schilderachtige stadjes. Een overzicht van activiteiten en deelne mende musea is opgenomen in de Trouw-Museum-weekendkrant, die vanaf begin april klaarligt bij VVV's, musea en bibliotheken. Hierin is aangegeven waar de gratis wandelroutes op 12 en 13 april zijn af te halen. 42 Zeeuws Tijdschrift

Zeeuws Tijdschrift | 1997 | | pagina 44