Buitenlandse overnachtingen in Zeeland in 1995 Overnachtingen van verblijfsrecreanten in Zeeland (x 1mln) Niet in mijn achtertuin Het actieplan 'Zee van cultuur' eindigt met een pleidooi tot de Rijksoverheid, de provinciale overheid en de gemeenten voor een forse injectie in de komende ja ren in de bedrijfsomgeving (ontsluiting en hoogwaardige aankleding van bedrijven en bedrijfsterreinen) in de sector van toe risme en recreatie. Als logische flankering van voornemens in de sector zelf om te investeren in productvernieuwing en kwaliteitsverbetering, seizoensverlenging en assortimentsverbreding. De Ruiter: 'Een Zeeuwse visie op de toekomst van het toerisme in deze provincie wordt me de bepaald door de eigen indrukken, door de eigen overlast bijvoorbeeld. Dat is niet helemaal zuiver. Zeker in de lokale politiek zal het daardoor voorkomen dat er keuzes worden gemaakt die met het plaatselijke belang te maken hebben en niet met het algemeen belang. Dat zijn vaak gemeen ten waar bovendien de lokale werkgele genheid geen politiek item is, omdat dat wel goed zit. Men gaat dan voorbij aam de economische betekenis van recreatie en toerisme en gaat pas piepen als de plaatselijke werkgelegenheid problemen gaat opleveren. Toeristen zijn in die ge meenten geen kiezers, maar ze stemmen wel en gaan uiteindelijk ergens anders naar toe. Bron: Provincie Zeeland CBS. Bron: Provincie Zeeland CBS. Het "niet-in-mijn-achtertuin"-syndroom speelt hier een rol.We wonen zo dicht op elkaar en vinden van alles belangrijk. Laat vooral recreatie en toerisme een toekomst hebben, want dat is goed voor de werkgelegenheid en daar profiteren we allemaal van. Wel heel erg vervelend dat het nou juist bij mij om de hoek moet gebeuren. Je ziet dat overal. Ik hoop dat het mogelijk zal zijn de politiek, met name de lokale politiek, het enorme belang van toerisme en recreatie duide lijk te maken. Aan de andere kant mag van de ondernemer in de toeristische sector gevraagd worden een wat meer genuanceerde benadering van de poli tiek te betrachten. Niet steeds maar vra gen om meer, steeds meer van hetzelf de; dat maakt de lokale politiek kopschuw.' Droombeeld Hoe ziet toeristisch Zeeland er in 2015 uit? Piet de Ruiter heeft een duidelijk beeld voor ogen. Droom? Hij spreekt lie ver van een realistisch streefbeeld. 'De Zeeuwse kust wordt gesierd door een aantal karakteristieke badpaviljoens die zijn opgeknapt. In een aantal badplaat sen zijn goede elk-weer-voorzieningen getroffen. Er is een goede, moderne en directe informatievoorziening voor zowel de vakantieganger die al in Zeeland ver blijft, als aan de potentiële toerist in bin nen- en buitenland. Met de Glazen Dijk, de ultieme verbeelding van de strijd te gen het water, heeft Zeeland een trekker van formaat in huis. Op verscheidene plaatsen zijn speciale transferia verrezen met overstapaccomodatie, goede servi ceverlening en informatievoorziening van de VVV. Extra voorzieningen als fiet- senverhuur en boekingscentrales zijn daar ook aanwezig. De VVV's werken beter samen en zijn professioneel gewor den. Het Bureau voor Toerisme in het Toeristisch Huis - dat in 7997 gereed kwam - hebben hun waarde bewezen...' Overnachtingen van verblijfsrecreanten in Zeeland (x 1 min) 18 16 1988 1989 1990 1991 1992 1993 1994 1995 8 Zeeuws Tijdschrift

Zeeuws Tijdschrift | 1997 | | pagina 10