Een andere koers in een nieuw huis Bureau voor Toerisme Zeeland Peter van Houte De Provinciale Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer is niet meer wat het geweest is. Bureau voor Toerisme Zeeland (BTZ) heet het sinds kort en als hoofdbewoner van het nieuwe Toeristisch Huis Zeeland heeft het intrek genomen in het voormalige Polderhuis' aan de Groenmarkt in Middelburg. De nieuwe naam en het nieuwe huis staan symbool voor andere, grote veranderingen. De organisatie zélf is grondig omgevormd: een kleiner bestuur, de overheid meer op afstand, grotere medezeg genschap voor het bedrijfsleven en minder afhankelijk van subsidie. En er is een an dere koers ingeslagen: er moet zakelijker, doelmatiger en commerciëler gewerkt worden. Op weg naar een toeristisch bedrijf dat niet langer louter promotie bedrijft, maar ook producten en diensten ontwikkelt waar de moderne consument behoefte aan heeft. Het is nog even wennen. Ook voor direc teur ing. R. H. -Rudi- ter Heide. Zijn kan toor -de voormalige ruime kamer van de dijkgraaf van het Waterschap Walcheren- is nog niet helemaal op orde. En er is nog veel te doen, zo vlak voor Pinksteren; dé start van het toeristisch seizoen. Zeeland verwacht zo'n 300.000 gasten. Ze vor men de eerste omvangrijke aanzet voor de in totaal 16 miljoen (cijfer 1996) over nachtingen in deze provincie. 1997 een cruciaal jaar voor het BTZ? Voor de bui tenwacht misschien wel, voor hem is het al veel eerder begonnen. Vijfjaar geleden is de omvangrijke herstructurering in gang gezet. Eind vorig jaar kreeg die zijn beslag, toen de gewijzigde statuten wer den bekrachtigd. 'Sindsdien heten we Bu reau voor Toerisme Zeeland en -in kleine lettertjes- provinciale vvv, voorheen was dat omgekeerd. Het VVV-logo staat er nog nadrukkelijk bij. Er is dus geen af stand genomen van de VVV, maar dat is wel een punt van overleg. Er wordt na melijk nog wel eens gedacht dat wij een soort hoofdkantoor zijn van alle VVV's in Het Polderhuis te Middelburg. Foto: Ruben Oreel. Zeeuws Tijdschrift 9

Zeeuws Tijdschrift | 1997 | | pagina 11