Eerste recreatie-transferium in Renesse Met lokken en afweren parkeergedrag manipuleren AM Pankow De kip met de gouden eieren kan niet eindeloos worden vetgemest. Het bestuur van de voormalige gemeente Westerschouwen is in de laatste jaren van haar zelfstandig bestaan tot die conclusie gekomen, getuige het integraal beleid tot verbetering van het toeristisch product. Een beleid waar sinds 1992 de contouren voor zijn gevormd en nu door de nieuwe gemeente Schouwen-Duiveland wordt voortgezet. Reanima tie dus voor de kip met de gouden eieren, want toerisme vormt tenslotte de belang rijkste bron van inkomsten voor het westen van Schouwen-Duiveland. De concur rentie ligt op de loer en kwaliteitsverbetering lijkt daar vooralsnog het beste antwoord op. Betekent een parkeerterrein, dat ruimte biedt aan negenhonderd plaatsen voor het gemotoriseerd blik dan kwaliteits verbetering? Vormt een transferium, zo als men zo'n megaparkeerterrein pleegt te noemen, een bron van schoonheid? Wie daar wellicht volmondig 'ja'op kan zeggen is wethouder ir. C. W. Veerhoek, geestelijk vader van Neerlands eerst re creatie-transferium. 'Zijn' transferium komt niet uit de lucht vallen. Voorzie ningen van 7,3 miljoen gulden doen dat meestal ook niet. Youp van 't Hek mag in één van zijn vele columns beweren, dat dorpspolitici, die een transferium bedenken, volkomen mesjogge zijn, Veerhoek had in elk geval goed nagedacht voordat hij in 1992 zijn plannen ontvouwde binnen de commis sies ruimtelijke ordening en openbare werken. Het recreatie-transferium aan de Roe- landsweg in Renesse vormt onderdeel van het zogenaamde mobiliteitsscenario in het westelijk deel van deze regio. Dat mobiliteitscenario past op zijn beurt dan weer uitstekend in de vernieuwde visie Achterzijde bord strandovergang. Foto: P. Honhoff. -Vanaf seizoen wordt toeristen een unieke recreatieservice geboden: -TransFerium lOIuier parkéeiprobleem Cmhkrt wtd frwM 32 Zeeuws Tijdschrift

Zeeuws Tijdschrift | 1997 | | pagina 34