Huisvrouw, vroeger allerlei baantjes gehad. Gepensioneerd ambtenaar. Dagjestoeristen uit Rotterdam. Gefotografeerd en geïnterviewd ingang Abdijplein Middelburg. Juli 1996 Kleding? Gewoon wat lekker te dragen is tijdens een dagtochtje. Verder hebben jullie niets aan ons. We willen nog een rondvaart maken dus hebben niet zoveel tijd. Maak maar snel een foto en zet er dan als on dertitel bij 'rariteiten'". Foto: Dresscode Bekend, Anda van Riet Karina Leijnse. gewenst wordt geacht, wordt dat bo vendien onmogelijk gemaakt door fysie ke maatregelen. Inmiddels zijn er vanuit diverse plaatsen op Schouwen-Duiveland stemmen op gegaan, dat het voor de regionale be volking toch wel zuur is als er voor zo'n dagje strand zoveel parkeergeld moet worden betaald. „Waarom voor de re gionale bevolking niet gratis?," werd er onlangs geopperd tijdens ee vergadering van de Dorpsraad in Noordgouwe. Het college heeft daar nog geen reactie op gegeven. Terwijl aan de kust dus het blik wordt geweerd, worden de auto's op het transferium gastvrij onthaald. Gratis par keren, gratis toezicht èn gratis natrans port, desgewenst in ludieke vorm. Lange weg Er is een lange, maar gestage weg ge gaan tussen de presentatie van het mo biliteitsscenario en de gefaseerde uitvoe ring ervan. Het oordeel van met name de ondernemers in het westelijk deel van Schouwen op de plannen van wet houder Veerhoek was aanvankelijk ver nietigend. Ook het invoeren van betaald parkeren stuitte op veel weerstand. Veerhoek toonde zich vanaf het begin optimistisch over de subsidiemogelijkhe den van rijk en provincie. Het mobili teitsscenario vormt immers een wezen lijk onderdeel van de herpositionering van westelijk Schouwen en er is de over heid veel aan gelegen dat die inderdaad wordt doorgevoerd. Overheidssubidies worden echter niet zomaar verstrekt, zo moest ook de voor malige gemeente Westerschouwen er varen. Rijk en provincie verlangden een onderzoek naar de effecten van het mo biliteitsbeleid. Daartoe moesten inten sieve tellingen worden verricht. Om de verstrekking van de subsidies niet in ge vaar te brengen, besloot de gemeente raad onder veel verzuchtingen toch maar toe te geven aan de eis van de overheden en een krediet van ruim vijf tigduizend gulden voor het onderzoek beschikbaar te stellen. Uiteindelijk konden de bijdragen van zo wel rijk als provincie worden binnenge haald. Het rijk draagt 3,2 miljoen gulden bij en de provincie is met ruim 1,2 mil joen over de brug gekomen. Gezeur over details bij de uitvoering van Zeeuws Tijdschrift 35

Zeeuws Tijdschrift | 1997 | | pagina 37