Portoricaan, studeert in Nederland architectuur en kunstgeschiedenis. Gefotografeerd en geïnterviewd tijdens een studietrip op het Abdijplein Middelburg. Juli 1996. ,,1'm always dressed like this. Mijn kleding is een beetje ecologisch, veel secondhand of van mijn vader. Het is moeilijk te omschrijven wat het is. Ik weet wel wat het niet is. It's not like pop, not like techno, maybe it's grunge, maybe environmental, maar het is absoluut alternatief. My own way of seeing things. Kleding ko pen is a system of doing, je ziet allerlei dingen, verzamelt die bij elkaar en dat ben ik dan. Ik houd echt van deze pants, hoe zeg je dat, broek. Hij wordt nu wel een beetje oud, It's getting wholy. De rugzak is van mijn Portoricaanse broer". Foto: Dresscode Bekend, Anda van Riet Karina Leijnse. groeien. De proefopenstelling resul teerde in een intensief gebruik van de ruim tweehonderd beschikbare plaat sen. Vooral de Duitsers wisten het transferium te vinden en vonden de lo catie blijkbaar ook sfeervol genoeg om er voor langere tijd te vertoeven: kam- peertafel uitklappen, stoelen erom heen, koeltassen open en gezellig re creëren tussen blik, beton en futuristi sche lantaarnpalen. Gabberhill Een andere proef met Pinksteren gold de verplaatsing van de taxistandplaat sen. Voorheen werden passagiers in- en uitgelaten bij de nieuwe rotonde op het knooppunt van Roelandsweg, Vroonweg en Hogezoom, maar dat gaf in de nachtelijke uren nogal wat over last voor omwonenden. Dat de heuvel in het hart van de rotonde in de volks mond al tot 'Gabberhill' is gedoopt, zegt in dat opzicht genoeg. Taxi-standplaatsen en halte van disco bussen werden als proef dus verplaatst naar de Zeeanemoonweg. Dit is niks," sprak één van de taxichauffeurs onte vreden: ,,De mensen weten ons niet te vinden en bovendien zit je vanaf deze plek voortdurend vast in het verkeer." Burgemeester mr. J. J. P. M. Asselbergs, die tijdens het Pinksterweekend diverse keren zelf een kijkje ging nemen in het overvolle Renesse was enthousiaster. „Deze maatregel werkt bijzonder goed en ik waardeer het zeer dat de horeca ondernemers ook meewerken door de discobussen vanaf deze plek te laten vertrekken." Een nadere evaluatie tussen gemeente bestuur en betrokken taxi-onderne mers moet uitwijzen of er nog verdere verfijningen nodig zijn om de proef in een definitieve maatregel te kunnen omzetten. De komende weken wordt er keihard gewerkt om het transferium nog net voor het hoogseizoen gereed te heb ben. Voor zaterdag 5 juli zou alles tip top in orde moeten zijn. Wethouder Veerhoek heeft immers niet voor niks gelonkt naar de Minister van Verkeer en Waterstaat Annemarie Jorritsma. Zij komt persoonlijk op die dag naar Re- nesse om het eerste recreatie-transferi um in Nederland te openen. Zeeuws Tijdschrift 37

Zeeuws Tijdschrift | 1997 | | pagina 39