TV de bedoeling, dat mensen zelf hun weg vinden. Al fietsend leren ze dan tegelijkertijd het platteland beter ken nen.' ik dacht dat we er zo uit waren, maar deze week verscheen het bericht dat het platteland steeds meer lijdt onder druk van het dagtoerisme: 'Dat legt een enorme druk op de bewoners.' Platte landsbewoners in de Zeeuws-Vlaamse grensstreek willen Europese subsidies voor plattelandsontwikkeling. Er is een actieprogramma met 'diepte-interviews' met een geselecteerde groep platte landsbewoners. Peter Deckers: 'Waar we naar toe willen is een sociaal- economisch weefsel van de grensre gio's, waarbij we denken aan opleiding en bijscholing van beroepsmatig geïnte resseerden in kleinschalige beroepsacti viteiten als plattelandstoerisme, com- mercialisatie eigen producten, agrarisch natuurbeheer, landschapsonderhoud en het beheer van een dorpswinkel.' Dat de ene helft van de Nederlandse bevolking levensvervulling en werk vindt in het opvoeden van de andere helft, komt zo nu ook tot uiting in het 'toeristisch product'. Dit jaar boek ik een vakantie in Duitsland. 6~ W/HI Duitse toeristen Gefotografeerd en geïnterviewd op het strand bij Domburg. Juni 7996. Omdat het nog niet zo heel warm is nemen we maar een trui mee die we snel aan kunnen trekken. We hebben zowel zomer- als wat winterkleding meegenomen voor ons verblijf in Zeeland. Het weer kan hier erg onbestendig zijn. Lekkere wandelschoenen voor het strand en we dragen alletwee een vrienschapsband- je. Dat hebben we elkaar gegeven en doen het niet meer af". Foto: Dresscode Bekend, Anda van Riet Karina Leijnse. Zeeuws Tijdschrift 43

Zeeuws Tijdschrift | 1997 | | pagina 45