'Rondje Pontje' De oude weg over het water Gerdi Preger Van je "zwakke" punten je "sterke" maken: de wateren, die de voormalige zeeuwse eilanden scheiden, gaan gebruiken als "verbindingswegen". Op die manier ontstond "Rondje Pontje", een netwerk van toeristische veerdiensten, die het mogelijk maken fietsend, varend en wandelend door Zeeland te trekken. Voor Teun van Elsacker (dienstencoördinator Bureau voor Toerisme Zeeland) zijn de toeristische fiets- en voetveren het "Ei van Columbus" voor de provincie Zeeland. Niet alleen voor de toeristen van buitenaf, maar ook voor de Zeeuwen zelf, die uit nostalgische overwegingen vorig jaar al regelmatig gebruik maakten van de verschil lende nieuwe bootverbindingen. Varen van Wemeldinge naar Zierikzee en weer te rug doe je bijvoorbeeld op het m.s. "Elector", een oude sleepboot uit 1929 die se dert 10 jaar is omgebouwd tot sportvisboot en vorige zomer in de vaart is gekomen als fiets- en voetveer. Een attractie op zich, het varen op zo'n boot-met-geschiedenis, met een echte ouwe Deutz RV345-motor, een z.g. "langzaamloper". Wemeldinge We zijn onderweg van het oude en bij zondere dorp Wemeldinge naar Zierik zee, om ons daar in te schepen op de "Elector" voor een tochtje over de Oosterschelde. Ik heb er al een boot tocht opzitten: de veerdienst Perkpol- der-Kruiningen over de Westerschelde. Al honderden keren gedaan, maar 't blijft altijd nieuw, omdat licht, wind, water en weer zich niet aan regels houden. Het treftpunt was hotel-café-restau- VEERSE MEER 44 Zeeuws Tijdschrift

Zeeuws Tijdschrift | 1997 | | pagina 46