rant Smits, met z'n Vlaamse Volks speelhal, z'n mooie, ouderwets hoge houten plafond en bloemig behang. De vier aanwezige mannen zorgden ongewild voor een stukje onvervalst zeeuws cabaret. De gesprekken gingen over de voorbije Pinksterdrukte, de Belgen en de Duitsers die allemaal hun eigen "stek" hadden, dat "pittige" meisje dat zoveel rode port dronk, de wonderbaarlijke visvangsten van Kid en Kootje en de kabel"jauw" die ka- bel"mijn" werd. Teun van Elsacker rijdt nog even door de Dorpsstraat van Wemeldinge en wijst op het houten huis van no. 16, een voormalige smidse. "Daar ben ik geboren", merkt hij niet zonder trots op, "hier hebben genera ties smeden gewoond. Mijn vader was de laatste, want ik ben naar de Kweek school gegaan en via Ontwikkelings werk, buurt- en clubhuiswerk en Scou ting Zeeland bij het Bureau voor Toerisme terecht gekomen. Vandaar ook, dat ik me zo betrokken voelde bij de toeristische ontwikkeling van We meldinge. Dat moest passen binnen de kleinschalige mogelijkheden van het dorp. Met al dat water in de buurt en de fiets-en wandelmogelijkheden lag een toeristische veerverbinding bijna voor de hand. De verbinding Goris- hoek-Yerseke bestond al en voldeed prima. Ik vond een schipper, die het plan wel zag zitten en gemeenten die bereid waren een garantiesubsidie te geven. Daardoor hoefde de onderne mer nog maar de helft van het exploi tatie-risico voor z'n eigen rekening te nemen. Vorig jaar juni kwamen de plannen rond en half juli ging de "Hec tor" - die buiten het seizoen als sport visboot dienst doet - als veerdienst van start". Nieuwe veren De belangstelling was enorm op dagen met mooi weer. Soms kon lang niet ie dereen mee en dat zorgde wel eens voor wat irritatie. Ook de aanlegplaats bij de sluis in Wemeldinge was niet ideaal. Bij laag water moesten de fietsen stuk voor stuk zo'n meter of drie langs touwen omhoog gehesen worden. Dat schoot niet echt op, al had dat natuur lijk ook wel iets romantisch. Belgische toerist, Bouwkundig ingenieur. Gefotografeerd en geïnterviewd op de dam in Vrouwenpolder. Augustus 1996. ,,Dit pakje fietst makkelijk, normaal draag ik daar wel een truitje over maar het is nu te warm. De pet is om mij te beschermen tegen de zon, heb ik van mijn dochter gekregen. De bril heeft mijn vrouw voor mij uitge zocht. Ik was het eerst niet zo eens met de keuze maar vrouwen kunnen nu eenmaal overtuigen". Foto: Dresscode Bekend, Anda van Riet Karina Leijnse. Zeeuws Tijdschrift 45

Zeeuws Tijdschrift | 1997 | | pagina 47