.poor van de VOC, de Verenigde Oostindische Compagnie") wil Van Elsacker verbinden met de nieuwe /oetveren. Het Zeeuws Museum in Middelburg, iet Stedelijk Museum in Vlissingen en Fort Rammekens hebben in dat kader veel interessants te bieden. Er zijn spe ciale stadswandelingen mogelijk, er is aen VOC-fietsroute over Walcheren en het Arsenaal in Vlissingen is zelfs om gebouwd tot een echt piratennest. Op het eiland Tholen krijgt het platte- andstoerisme een extra impuls door de nieuwe fietsroute "Van pontje naar pontje". "Met heel aardige attracties onder weg", licht Van Elsacker toe, "er zijn kijkers geplaatst om vogels te kunnen observeren. Verder is er een speciale klimpaal geïnstalleerd met helemaal bovenin een streep. Daar kunnen de klimmers dan zien, tot hoe hoog het water in 1953 heeft gestaan. Al deze initiatieven hebben te maken met het vinden van een nieuwe sa menhang, zodat alle onderdelen sa men meer uitstraling krijgen, dan een enkel onderdeel op zich." We naderen weer de Zeelandbrug. Nu vanaf het water. De symmetrie van de vlakken is van een adembenemende schoonheid. Op het moment dat we onder de brug doorvaren kun je in één blik door alle pijlers heenkijken tot in het oneindige niets. Groots.... "Zeeland moet het hebben van klein schalige projecten, die aan elkaar te koppelen zijn", besluit Teun van Elsac ker, voor we afmeren, "geen grote Efteling of zoiets. Dat past hier niet. De pontjes, de musea, de steden en dor pen, de fiets-, wandel- en vaarroutes zijn allemaal kleine pareltjes die aan één snoer een prachtige ketting ma ken. Een veelzijdige, Zeeuwse ket ting". Een overzicht van de vaarschema's, de tijden en de prijzen is te krijgen bij plaatselijke VVV's, hotels, bungalow parken en campings. Nederlandse toeristen. Zij: huisvrouw Hij: Gepensioneerd vertegenwoordiger in grafische materialen. Gefotografeerd en geïnterviewd op de dijk in Westkapel Ie. Juni 1996. ,,Als je met vakantie gaat naar zee dan neem je de korte broek mee. Over het algemeen nemen wij niet echt speciale vakantiekleding mee, het moet vooral makkelijk en praktisch zijn". Foto: Dresscode Bekend, Anda van Riet Karina Leijnse. Zeeuws Tijdschrift 47

Zeeuws Tijdschrift | 1997 | | pagina 49