nieuwe bedrijfsconstructie wordt het aan tal uitgebreid naar 54. Dat kleine kantoor van toen met z'n korte men is in de loop der jaren een heel breed terrein gaan bestrijken met tal van specia- istische projecten. Natuur/cultuurmaand, de fiets-veerpon- tjes, het Zeeuws Promotie Paviljoen met z'n glazen vloer-kaart van Zeeland waar je over kunt lopen.... allemaal ontwikkelin gen die Matthey de Muynck, toen ze aan haar baan in het toerisme begon, niet had durven voorspellen. De keuze voor toerisme is een volstrekt willekeurige geweest"zegt ze eerlijk, "het ïad ook iets totaal anders kunnen zijn. Ik was me aan het oriënteren op de arbeids markt. Na schooltijd heb ik het eerst ge probeerd in de fabriek van m'n vader. Op zich een heel interessant bedrijf, maar m'n vader en ik hadden beiden een grote drang om ons ergens voor in te zetten en waren ook allebei even driftig. Dat was vragen om moeilijkheden, als ik er zou blij ven werken. Dus toen ik een baan kon krijgen bij Rijkswaterstaat, heb ik dat me teen gedaan. Ik heb een duidelijke affectie met techniek en ik vond het een uitdaging om de dingen die ik niet begreep onder de knie te krijgen. Voor m'n lol studeerde ik met enkele mensen weg- en waterbouw mee. Maar na ongeveer anderhalf jaar vond ik het tijd om weer eens op te stap pen, anders haalde ik m'n schema van "ervaringopdoen" niet. Dus toen de Provinciale VVV een adminis tratief medewerker zocht, heb ik gesollici teerd. Ik zie me nog zitten in de stations restauratie met voormalig directeur Jo de Regt". Ontwikkeling De herinnering brengt lichtjes in de ogen achter de grote goudkleurige bril. "Toen Jo uitlegde dat de VVV een vereni ging was, haakte ik er meteen op in door te vragen naar de statuten. Werkelijk, z'n mond viel open. Zo'n opmerking had hij van een jonge meid niet verwacht. Hij was zo overdonderd, dat ik meteen ben aan genomen! Nog steeds was het m'n be doeling na verloop van tijd te gaan verkas sen. Dus toen Jo na een jaar of anderhalf vroeg of ik het aandurfde om mee te hel pen een groot congres te organiseren, zei ik: dat wil ik wel, maar ik zal het zelf niet meer meemaken, want zoals je weet ga ik over een poosje op zoek naar een andere baan. Ik heb m'n ontslagbrief al geschre ven." Een indringende blik en dan: "Dat had niets met geld te maken, hoor. Ik was ge woon een eigengereide tante, die honger de naar meer kennis om zo haar positie te kunnen verbeteren. Ik kreeg evenwel binnen de Provinciale Matthey de Munck-Hovestadt. Foto: Willem Mieras. Zeeuws Tijdschrift 49

Zeeuws Tijdschrift | 1997 | | pagina 51