vakanties voor te organiseren. Je kunt ook denken aan trek-en bootvakanties of com binaties daarvan. De mogelijkheden zijn eindeloos. Samenwerking De Nederlandse markt is nog steeds de belangrijkste voor Zeeland. Veel mensen uit de rest van Nederland vinden het leuk om een paar dagen in dit Delta-gebied door te brengen. Dat komt mede door het groot aantal vakantiewoningen. Daardoor zijn er uitgesproken keuzemo gelijkheden. Een goede tweede plaats is weggelegd voor Duitsland en dan met name Noord- rijn-Westfalen. België staat op de derde plaats. Andere belangrijke markten zijn En geland, Frankrijk en Scandinavië. In de achterhoede spelen Italië en Spanje ook nog een rol. "De afdeling promotie werft internatio naal met acties in omringende landen, maar ook verder weg", legt mevrouw De Muynck uit, "voor Duitsland loopt dat al redelijk goed - bijna alle VVV-gidsen zijn in het Duits te krijgen - en in België zijn we volop bezig." Op mijn verbaasde blik volgt onmiddellijk de toelichting; "Nederlands is Nederlands, zou je zeggen. Maar België heeft z'n eigen specifieke uitdrukkingen en die moeten in een vakantiegids terug te vinden zijn. We zijn ons ook aan het richten op het voormalige Tsjecho-Slowakijke, een land dat toeristisch gezien nu nog niet erg be langrijk is, maar dat wel kan worden. En geland is natuurlijk door de tunnel en de snelle bootverbindingen redelijk dichtbij, dus die mogelijkheden benutten we ook. Want Zeeland is echt een bijzondere plek! De Deltawerken scoren wat belangstelling betreft nog altijd het hoogst. Buitenlanders vinden het een mirakel dat we wonen in een land onder de zeespiegel en dat we toch droge voeten hebben. Wat mijn ultieme vakantie is?" Daar hoeft Matthey de Muynck niet lang over na te denken. "Er moet absoluut water in de buurt zijn", zegt ze heel resoluut, "dat is voor mij be palend. Dat mag de zee zijn of een ander water. Het liefst ben ik eigenlijk op onze boot. Als ik een meter van de walkant af ben, ben ik al met vakantie. Heerlijk. Dat gevoel, dat niemand meer bij je kan ko men. Dat ik eventjes niet bereikbaar ben Roemeense t.v. persoonlijkheid. In Middelburg i.v.m. de Roemeense week. Gefotografeerd en geïnterviewd voor de ingang van het Abdijplein in Middelburg. ,,\k draag een paarse rok tot net boven de knie en daarop een gele trui met een klein embleem erop. In Roe menië draag ik altijd zeer kleurrijke kleding. Voor dit korte bezoek aan Holland was het niet mogelijk veel koffers met kleding mee te nemen dus heb ik een kleine set meegenomen. Tot mijn grote verrassing zie ik dat de Hollanders veelal donkere kleding dragen, ik heb mijn kleding keuze tot mijn spijt niet aan kunnen passen aan de Hollandse smaak. Een volgende keer beter". Foto: Dresscode Bekend, Anda van Riet Karina Leijnse. Zeeuws Tijdschrift 51

Zeeuws Tijdschrift | 1997 | | pagina 53