Inhoud Jaargang 47 (1997) 4 j^nsebib •^oelbuhG. Kijk jongen, die pijpen roken ook voor ons, Paul van der Velde 1 Over een stad die zichzelf onderschat. Een gesprek met Ron Barbé, Peter van Houte 2 Axel tussen wal en schip? Speurtocht naar een nieuwe identiteit, Gerdi Preger Spraakmakende vrouwen in Zeeland. Joke M. H. M. van Rest, Gerdi Preger 8 De industrialisatie van de Kanaalzone. Na 150 jaar nog steeds ruimte, Paul Stockman 13 Kanaalzone, Emma Crebolder 16 Het kanaal van Gent naar Terneuzen. De Fandango achter de horizon, Karin Kroese 18 Liefde en rook van de Kanaalzone. Overkanten, Dirk Haanman 25 Toeristische waarde Kanaalzone. Verrassingen tussen industrie en natuur, Trees van Herpen 27 Daan Riemens: boer in de Kanaalzone. Vóór minnelijke schikking en tégen ruzie, Antoinette Verbrugge 31 Cultuur in een havenstad. Weinig kuchers, hier en daar rook, André van der Vreek 36 Het nieuwe stadskantoor. Een impressie, Antoinette Verbrugge 43 Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen. muziek, spiegel der kunsten, Ali Pankow 46 Historische Olieverfschetsen van Zeeland II. Anno 1644. Frederik Hendrik spreekt zijn door het water getroffen manschappen bij Sas van Gent moed in, Paul Stockman 51 Signalementen. Boerderijen en Dow, Jan Bruijns 56 Zeeland Nazomer Festivals. Culturele berichten, Monique van Hootegem 59 Hoofdredacteur Paul van der Velde Redactie Peter van Houte, Karen Kroese, Gerdi Preger, Francisca van Vloten, Dick van der Wouw Gastredactrice: Antoinette Verbrugge Bestuur W.T. van Gelder (voorzitter), G.L.C.M. de Kok (vice-voorzitter), A.J. de Visser (secretaris), T. de Jonge (penningmeester), C.F. Bos, A.L. Oosthoek, mw. A.F. van de Zande Abonnementen De abonnementsprijs van het Zeeuws Tijdschrift bedraagt voor Nederland f 60,- franco per post. Men abonneert zich voor een gehele jaargang; opzegging dient schriftelijk te geschieden een maand voor het einde van het lopende abonnementsjaar. Postbank 480610. Stichting Zeeuws Tijdschrift, Middelburg. Brieven Stukken Voor redactie en boeken ter bespreking zende men aan: P. van der Velde, Postbus 503, 4330 AM Middelburg. Telefoon 0118-631210 Alle correspondentie, die de redactie niet betreft, richte men aan de administratie: ADZ, afd ISB, Postbus 140, 4380 AC Vlissingen. ISSN 0166-5154 Druk Den Boer Drukkers Afbeelding omslag Zicht op kleurrijke industrie over Zuidzee-trailer. Foto: Corné Bastiaansen.

Zeeuws Tijdschrift | 1997 | | pagina 2