Daan Riemens: boer in de Kanaalzone Vóór minnelijke schikking en tégen ruzie Antoinette Verbrugge Daan Riemens (75) is boer in Sluiskil. Zijn leven lang woont hij op een boerderij. Een man van weinig woorden. Hij houdt van zijn werk. Als boer in de Grote èn Kleine Zevenaarpolder heeft hij de industrie om zich heen enorm zien groeien zelfs tot op 100 meter van zijn boerderij. De industrialisering heeft hem nooit dwars gezeten want volgens Daan Riemens bracht die van alles en vooral wel vaart. De familie Riemens heeft het beheer over drie boerderijen met in totaal 140 hectare land, liggend tussen het Kanaal en de Braakman. De boerderij in de Braakmanpolder wordt bewoond door dochter Riemens met haar gezin. De oudste van de drie boerderijen, waar Daan geboren werd, is Stad en Land zicht en ligt onder de rook van Dow Benelux. Op een paar jaar na is deze boerderij al honderd jaar eigendom van de familie. In de grote Zevenaarpolder, aan de Sluispolderdijk, staat de boerderij waar ons interview plaatsvindt. Daar wonen Magdalena Riemens-de Dreu en Daan Riemens sinds 1948, een jaar nadat ze trouwden. Dat was in een tijd dat mankracht en paardenkracht het boe renwerk verzetten. Er was nog niet zo veel industrie in de buurt van de boer derij. Het Kanaal van Gent naar Ter- neuzen was nog smal met maar één brug en die lag in Sluiskil, ook de slui zen en de havens stelden nog niet zo veel voor. Ook dat veranderde... Traktaat Begin jaren zestig toen België en Ne derland een traktaat ondertekenden (op 20 juni 1960) over de verbetering van de verkeerseconomische positie in de kanaalzone en verbetering, en dus verbreding, van het Kanaal van Gent naar Terneuzen. Inmiddels ruilde Rie mens zijn trouwe paarden in voor ge motoriseerde kracht en schafte hij zijn eerste trekker aan met 38 pk's, de trek- Foto: Harry van Tiel. Zeeuws Tijdschrift 31

Zeeuws Tijdschrift | 1997 | | pagina 33