Eén november, Jan Wolkers.' Eindelijk heeft dit aanstormende talent dus ge kozen voor een optreden in Terneuzen. Theater In 1969 werd het Zuidlandtheater geo pend met 484 zitplaatsen. De zaal was verbonden aan een mid delbare school en dientengevolge mul tifunctioneel van opzet. Aanvankelijk dacht men aan een beperkt aantal voorstellingen per jaar. Gaandeweg en zeker nadat in de tachtiger jaren Henk Scholte tot direkteur benoemd werd, breidde het aantal voorstellingen flink uit. Op het ogenblik is Yolanda Mergler di rectrice van het theater. Onder haar leiding is de winst van Scholte geconsolideerd. Naast haar aandacht voor het reilen en zeilen van de dagelijkse praktijk, is zij ook belast met de voorbereiding voor de bouw van een nieuw theater op de plaats waar ooit Hotel Rotterdam stond. Dat theater kan er komen dank zij overheidsgelden en een donatie van chemie-oom Dow (f 6.300.000). Het theater krijgt een grote en een klei ne zaal, voor respectievelijk 700 en 150 toeschouwers. In de kleine zaal kan het nieuwe talent terecht. Het zal voortaan ook mogelijk zijn om het 'plattevloer circuit' uit te nodigen. Daarbij gaat het om voorstellingen die aangepast zijn aan de structuur van een amfitheater. Het oude Zuidlandtheater heeft een lijsttoneel waar je tegenop kijkt en is voor dergelijk theater onge schikt. Ook de filmclub zou in de kleine zaal terecht kunnen met een nieuwe 35 mm projector. Yolanda Mergler ziet dit en de moge lijkheid om in de kleine zaal tamelijk onbekende groepen of artiesten aan te trekken als een noodzakelijke factor tot vernieuwing van het theatergebeu- ren in Terneuzen. Jolanda Mergler: 'De komst van het nieuwe theater is niet alleen een kwes tie van meer stoelen, maar ook een mogelijkheid om meer te bieden dan een pretpakket. Het is nu nog zo dat vooral de meest gangbare producties Controletoren bij brugovergang, Zelzate. Foto: Corné Bastiaansen. Zeeuws Tijdschrift 41

Zeeuws Tijdschrift | 1997 | | pagina 43