midzomernachtsdroom en een winter verhaal. 'If music be the food of love, play on...', schreef William Shakespe are en daar had hij ongetwijfeld gelijk in. Het muzikale huishouden van Jan Steen in beeld en geluid is op donder dag 2 oktober te zien en te horen in de R.K. kerk van St. Jansteen met een concert van het Utrechts muziekgezel schap Camerata Trajectina. De leden laten de levendige, rumoerige schilde rijen van Jan Steen horen. De muzikale situaties worden ten gehore gebracht met onder ander de doedelzak, trom pet en viool. Bovendien wordt er veel gezongen bij Jan Steen, niet alleen door volwassenen maar ook door kin deren. Tijdens de voorstelling worden de schilderijen geprojecteerd. Bedrijfsleven De financiële steun van het bedrijfsle ven is van essentieel belang voor het Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen. Vijftig procent van de bezoekers komt met een vrijkaartje of met een fikse korting via een sponsor naar een con cert. Van overheidswege wordt het festival gesteund door alle gemeenten van Zeeuws-Vlaanderen, de provincie Zee land en het ministerie van OCW. Meerjarige convenanten en contracten kunnen een lange termijnplanning be vorderen, zo wordt gesteld in het Be leidsplan 1996-1999. Voor de komende jaren is het streven van de organisatie om met sponsors meerjarencontracten af te sluiten, waardoor het festival minder afhanke lijk wordt van economische fluctuaties. Er zijn inmiddels contracten afgesloten met hoofdsponsor de Rabobank, me- diasponsor Dagblad De Stem en road- sponsor Garage Wisse b.v. De organisatie geeft bedrijven een kans om de sponsorgift op een zo ef fectief mogelijke wijze te benutten. Zo kunnen sponsors bijvoorbeeld met kor ting toegangskaarten kopen en kun nen ze recepties of diners organiseren voor of na de concerten. De directie stimuleert sponsors de steun aan het festival te integreren in het beleid van het bedrijf. De organisatie zal blijven zoeken naar grote bedrijven die kunnen functione ren als festivalsponsors om zo het Fes tival van Zeeuwsch-Vlaanderen een nog steverige basis te geven. Het Utrechts muziekgezelschap Camerata Trajectina laat de schilderijen van Jan Steen horen op 2 oktober 1997 in St. Jansteen. Foto: Wladimir Polak. 50 Zeeuws Tijdschrift

Zeeuws Tijdschrift | 1997 | | pagina 52