Zeeland Nazomer Festivals Culturele berichten Monique van Hootegem Van 4 September tot en met 12 oktober. Een achttal festivals en meer dan 100 ;oncerten, voorstellingen en evenemen- :en in de hele provincie. De negende jaar gang van de Zeeland Nazomer Festivals biedt opnieuw theater, film, dans, beel dende kunst en vele genres muziek, ten feest van schoonheid, verrassing en spektakel. Hieronder slechts een greep uit het pro gramma. Bel voor het volledige program ma en voor kaarten naar de Zeeuwse Theater Stichting, telefoon 0118 - 659 659 Ein Deutsches Requiem Goes Kamermuziekfestival Schouwen- Duiveland en Tholen De Verborgen Stad - Beeldende Kunst Middelburg Theaterfestival Zeeland uit de Kast Zuid- Beveland Festival Muziek Monumentaal Zierikzee Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen Literatuurfestival Meer dan Woorden Goes lazz by the Sea Domburg Filmfestival Zeeland Medea's Kinderen, muziektheater/ Veere Zeeuws Orkest Zeeuws Philharmonisch Koor Brahms, Ein deutsches Requiem, opus 45 Lucas Vis, dirigent Annegeer Stumphius, sopraan Michael Kampmeier, bariton Ter gelegenheid van de honderdste sterfdag van Johannes Brahms (1833- 1897) wordt zijn indrukwekkende Ein deutsches Requiem uitgevoerd. Het is tekenend voor het protestantisme dat het de troost van de muziek in uren van rouw afwijst. Naast de talloze 'ka tholieke' Requiem-composities, vormt Ein deutsches Requiem van Brahms een merkwaardige uitzondering. Brahms heeft niet gecomponeerd op de gebrui kelijke, liturgische teksten van het ka- De Dikke Toren in Zierikzee. Foto: Corne Bastiaansen. donderdag 4 september, 20.30 uur zaterdag 6 september, 20.30 uur Grote Kerk Goes 37,50/CJP-Pas65 32,50) Zeeuws Tijdschrift 59

Zeeuws Tijdschrift | 1997 | | pagina 61