tholieke Requiem, maar een keuze ge maakt uit bijbelteksten die van toepas sing zijn op de dood en het hiernamaals. Het vijfde deel van het werk werd het eerst geschreven en wel ter nagedachte nis van Brahms' moeder; het geheel ont stond met lange tussenpozen (1857- 1868). De Vesten Verlicht Op 4, 5 en 6 september kan het publiek een bijzondere avondwandeling maken rond de vesten van Goes. Het vertrekpunt is parkeerplaats Molen plein (waar vanaf 20.00 uur een route beschrijving verkrijgbaar is), het eind punt de Grote Markt. Langs de route hebben bewoners - on der het motto 'Zet iets moois voor je raam van-nacht' - exposities ingericht en zijn bomen, struiken en gebouwen verlicht. In en om het water staan licht-beelden. De wandelaar ontwaart verwijzingen naar de historie van Goes. Tijdens de wandeling is muziek te horen: op 4 september - rechtst reeks - de uitvoering van Brahms' Ein deutsches Requiem in de Grote Kerk, op 5 september het Klankveldencon cert door Sjoerd en Jorrit Tamminga, gelijktijdig live en via de radio, op 6 september muziek van Noël Wessels Theater Snater. (ambient). De aanwonenden zorgen voor de verspreiding van het geluid door de radio op Radio Goes af te stemmen en de luidsprekers in open ramen en deuren te plaatsen. Verder elke avond om 22.00 uur een optreden van cabareteir Mumtaz Jaffri bij het Ceresbeeld (tussen Van de Spie gelstraat en de Oostvest), van zonson dergang tot middernacht ploegende Zeeuwse trekpaarden in het Bekhofge- bied en op de Grote Markt videokasten met oude films. De Verborgen Stad - Beeldende Kunst Tentoonstelling, lezingen, ontmoetin gen, rondleidingen, wandelingen. De Vleeshal Middelburg (di t/m zo 13.00 - 17.00 uur), 6 september t/m 12 oktober. Middelburg kent vele achterommetjes. Een webachtige structuur van steegjes, passages, doorgangen en krochten leidt naar achtertuinen, naar 'de andere kant van de stad. Kunstenaars - en ook schrijvers, filosofen en debaters - zijn gevraagd om een werk te maken. De achterommetjes, het verborgene en het heimelijke vormen het uitgangspunt. Het resultaat is een kunstwerk dat te zien is in De Vleeshal, een performance of een bijzondere wandeling. In de drie weekeinden op 6 en 7 september, 20 en 21 september, 11 en 12 oktober, vinden met medewerking van kunste naars e.a. bijzondere activiteiten plaats, zoals debatten, lezingen en rondleidingen. Op de overige dagen zijn in De Vleeshal de expositie en de neerslag van die activiteiten in allerlei vormen te zien. Doris Hochscheid cello Frans van Ruth piano Schumann, Fantasie stücke, opus 73 Bosmans, Nuit Calme Takemitsu, Orion Debussy, Sonate in d woensdag 10 september, 20.00 uur Doris Hochscheid. Foto: Co Broerse. 60 Zeeuws Tijdschrift

Zeeuws Tijdschrift | 1997 | | pagina 62