schril contrast met het Rijnmondgebied: dat slibt steeds verder dicht, zit bijna vol. Zeeuwse Maasvlakte Met een zeker genoegen, als een ge zonde concurrent, volgt de burgemees ter van Terneuzen de ontwikkelingen rond de Rotterdamse haven en de Rijn mond. Hij constateert dat de congestie in dat gebied alleen maar toeneemt, 'ondanks alle dingen die men nu naar stig aan het bedenken is: een Hoge Snelheids Lijn, de Betuwespoorlijn.' Komt er een tweede Maasvlakte? 'Waarschijnlijk wel, maar veel kleiner dan men wilde en ook al komt-ie er, dan loopt het nog een keer vast. Wij hebben wél de ruimte en kunnen die ambitie waarmaken met een logistieke opwaar dering door de tunnel en een betere spoorverbinding aan de oostkant van het Kanaal. En: wij hebben de kans om de ontwikkeling van de bedrijvigheid veel meer in de hand te houden. Wij hebben visie ontwikkeld om werken, wonen en recreëren een aparte plaats te geven in de provincie. Daardoor zullen in de Kanaalzone en het Sloegebied niet gauw dezelfde problemen ontstaan als in het Rijnmondgebied en de Randstad.' Als dat zo is, moet Zeeland zich dan niet meer als zodanig afficheren? De burge meester van Terneuzen weet het, maat weten ze het in Den Haag en Rotterdam ook? Nee, nog niet! Ik denk dat we naar manieren moeten zoeken om ons meer als ruimtelijke aantrekkelijk gebied te afficheren. De provincie moet dan doen, maar Terneuzen als stad ook én het havenschap.' Volgens hem is met het samengaan van de havenschappen van Terneuzen en Vlissingen een eerste stap gezet. 'De animositeit tussen de twee, waardoor veel kracht en energie werd verspild, is zo goed als verdwenen. Het besef groeit dat de twee havens complementair zijn. En er is een omslag gaande van beheersmatige dienst naar een commerciële dienst. Actiever, cre atiever, meer op de markt gericht. Voor taan wordt er eerst gekeken naar de klant. Wat wil die, wat zoekt die en kun nen wij dat bieden?' Zicht op Terneuzen. Foto: Johan Klein. 6 Zeeuws Tijdschrift

Zeeuws Tijdschrift | 1997 | | pagina 8