Nell Ginjaar-Maas: De rode draad in mijn leven is altijd creativiteit geweest. SPRAAKMAKENDE VROUWEN IN ZEELAND GERDIPREGER Ze heeft zich in haar leven altijd laten leiden door wat er op haar afkwam. Spontane gebeurtenissen. Zaken, die haar ogenschijnlijk in de schoot werden geworpen. Waar ze alleen maar ja' of'nee' tegen hoefde te zeggen. Vaak zei ze 'ja'. Die manier van leven is haar heel goed bevallen. Sterker nog: ze zou er zo weer voor kiezen. Met haar 66 jaar staat ze nog midden in het aktieve maatschappe lijke leven. Heeft een duidelijke vinger in de pap. Bij Omroep Zeeland bijvoorbeeld. Waar ze zich vooral opwerpt als praatpaal van directeur Flip Feij. "Die zit toch ook maar in een vrij eenzame positie", licht Nell Ginjaar toe, "ik vind het belangrijk, dat er in wederzijds vertrouwen zaken met elkaar besproken kunnen worden. Als er iets is met het personeel, word ik daar meestal bij betrokken. Maar ik moet zeggen, dat de zaken - ondanks de chaos van de verbouwing - goed op de rails staan. Ik vind het een leuk bedrijf met crea tieve mensen. Die mentaliteit is terug te vinden in de verbouwing van het oorspronkelijke pand in Oost-Sou burg. Het wordt echt prachtig. Daarom wordt het onge mak ook algemeen geaccepteerd." De verbouwing bij Omroep Zeeland was nodig, omdat er sinds 1 oktober van dit jaar ook regionale televisie wordt gemaakt. Daar is veel ruimte en geld voor nodig. Het fietsen- makersbedrijf naast het bestaande pand kon worden aangekocht, zodat er ruimte ontstond voor de noodza kelijke uitbreiding. "De binnenhuisarchitect van Hotel New York uit Rotter dam is aangetrokken om er iets bijzonders van te ma ken", zegt ze enthousiast, "en dat wordt het ook. Je vindt het of absoluut mooi of foeilelijk. Een tussenweg is er niet. Er komt kunst in de ontvangsthal en houten buro's met een beschilderde bovenkant. Muren, vloeren, inrichting, alles prikkelt de fantasie". Het wereldje Nell Ginjaar is "per ongeluk" in haar voorzittersfunktie bij Omroep Zeeland gerold. Haar voorganger - Vlissings' burgemeester Jaap van der Doef - wilde er mee stoppen. Hij had haar al eens gepolst of ze zijn plaats niet wilde innemen. "Op een dag stonden Flip Feij en Henk Koch hier voor de deur", vertelt ze, "met het verzoek om het voorzitterschap op me te nemen. Dat heb ik gedaan. De luistercijfers van de radio waren toen al zo goed, dat Zeeuws Tijdschrift 13

Zeeuws Tijdschrift | 1997 | | pagina 15