Nellie Maas (Rotterdam; 7-5-'31) groeide op in een vrijzinnig-protestants middenklassegezin. De liefde voor exacte vakken kreeg ze van beide ouders mee, dus lag het bijna voor de hand om na de HBS schei kunde te gaan studeren in Leiden. Na haar studie gaf ze zo'n tien jaar scheikunde-les in het voortgezet onderwijs. In 1973 werd ze Tweede Kamerlid voor de WD. Van 1982 tot 1989 was ze Staatssecretaris (onderwijs) en keerde hierna weer terug naar de Tweede Kamer. Na het beëindigen van het Kamerlid maatschap in '93 nam ze het voorzitterschap op zich van de Stuurgroep Tweede Fase Bovenbouw VWO- HAVO. Op dit moment is ze voorzitter van het Alge meen en Dagelijks Bestuur van Omroep Zeeland, voorzitter van de Hogeschool Zeeland en voorzitter van het Curatorium van het Roosevelt Studiecentrum. Ze is nog lang niet van plan met haar werkzaamhe den te stoppen, want ze vindt alles wat ze doet nog veel te leuk. Nell Ginjaar-Maas is getrouwd, moeder van een zoon en twee dochters en ook nog eens oma van 8 kleinkinderen. ik vaak dacht: wat jammer nou, dat er hier nog geen re gionale tv is. Zeeland is toch een pracht van een visuele provincie, waar op televisiegebied van alles mee te doen is! Ik ben dus vrij snel gaan knokken voor de komst van regionale televisie. Eigenlijk was er geen geld. Het bekende verhaal. Zeeland is dun bevolkt, dus financiering vanuit de provinciale opcenten was en is een onhaalbare zaak. Daar moet geld bij. Probeer dan maar eens het Rijk en het Provinciaal be stuur op één lijn te krijgen....Die ambtenaren gingen een beetje op elkaar zitten wachten, wie er het eerst met geld over de brug zou komen. Gelukkig is het allemaal voor elkaar gekomen, maar het is niet vanzelf gegaan!". Algemene omroep Mevrouw Ginjaar is nogal optimistisch over de vooruit zichten van regionale televisie in Zeeland. "Er gebeurt hier in de regio heel veel". Ze zegt het vol overtuiging. "Er is hier in de provincie veel watje kunt laten zien. Vooral op cultureel gebied. De meeste mensen weten niet eens, hoe rijk we op dat gebied in Zeeland bedeeld zijn. Als je alleen al eens kijkt naar het aantal kunst- galerij's. Mensen vinden het bovendien enig om te zien wat er dicht bij huis gebeurt. De wereld lijkt steeds klei ner te worden, een "global village". Als een soort tegen hanger ontstaat bij mensen meer belangstelling voor wat er in de direkte omgeving gebeurt. Daar past regio nale televisie natuurlijk perfect in. Ik vind het overigens wel belangrijk dat het algemene, publieke karakter van Omroep Zeeland gehandhaafd blijft. Omroep Zeeland moet een algemene omroep zijn voor iedereen. Anders dus dan de verzuiling in Hilversum. Hoewel er wel spra ke is van reclame, mag de omroep niet commercie! wor den. Het mag niet zo zijn, dat reclamejongens kunnen gaan bepalen, hoe een programma er uit dient te zien. Die mogen geen zeggenschap krijgen over de inhoud van de programma's. Dat is iets van de redactie. Ik vind de televisieprogramma's op dit moment nog te kort. Maar ik snap ook wel, datje niet alles tegelijk kunt realiseren. Maar 't zou mooi zijn, als we b.v. eens een belangrijk debat rechtstreeks zouden kunnen uitzen den. Of mensen de uitreiking van de Four Freedom Awards via de televisie rechtstreeks konden laten mee beleven". Zeeuws-Vlaamse Televisie Hoe kijkt Nell Ginjaar aan tegen de Zeeuws-Vlaamse Televisie, die wekelijks een programma verzorgt met de Oost-Vlaamse regionale zender AVS en - wat Zeeland betreft - alleen in Zeeuws-Vlaanderen te zien is? "Ik vraag me af, of deze ontwikkeling op den duur ver standig is", zegt ze voorzichtig, "eerlijk gezegd vind ik Zeeuws Tijdschrift 15

Zeeuws Tijdschrift | 1997 | | pagina 17