het jammer, als die Europese subsidie wordt toegekend. Zeeland is zo'n kleine provincie. Het is niet nodig, dat daarin twee televisiestations operationeel zijn. ledereen moet toch al alle zeilen bijzetten om het hoofd boven water te houden. Waarom dan niet gewoon de handen ineen slaan en samenwerken? Ik hoop echt, dat het woord "samenwerking" over de grenzen heen steeds meer inhoud gaat krijgen". sterren haast niet meer ziet. Bij ons groeide het plan om na onze pensionering in Zeeland te gaan wonen. Mijn man vond - heel terecht - dat we niet zo lang hoefden te wachten. Als we geschikte bouwgrond vonden, konden we aan de slag. Zo is het ook gegaan. We wonen hier graag. Het kontakt met de mensen is prima, het dorps leven is gezellig en onze zoon runt een restaurantje hier in de buurt. Mooi, toch?" Zeeland Zeven jaar geleden is het echtpaar Ginjaar in Zeeland komen wonen. Ze hebben zelf hun huis getekend en ontworpen. Een praktische, ruimtelijke en fantastisch gelegen creatie waar beiden zich buitengewoon goed thuis voelen. "Ik zou in een volgend leven kiezen voor architectuur", grapt Nell Ginjaar, als ze met zichbaar plezier de compli menten over de "woonplek" in ontvangst neemt. "We hebben heel lang in de regio Den Haag gewoond. In de Randstad heb je natuurlijk wel je kontakten, maar de mensen blijven toch vreemden voor je. Ik weet nog dat ik eens een spreekbeurt had in Noordwelle. Ik moest echt op de kaart opzoeken, waar dat lag! Jo Nie mandsverdriet was toen nog burgemeester. Die liet ons toen de omgeving zien en ging vervolgens met ons er gens tong eten. We vielen als een blok voor deze pro vincie. Zo gauw het kon, hebben we een zomerhuisje gekocht, waar we vooral 's winters heel vaak waren. Weetje, wat ik het mooiste vind hier?" Ze kijkt met een blik van "dat geloof je niet". "De nachten", zegt ze en legt uit: "De nachten zijn hier zo donker. Ongelofelijk. Daardoor zijn de sterren zo goed zichtbaar. In de Randstad is er een enorme "licht vervuiling" door al die grote steden, waardoor je de Politiek Mevrouw Ginjaar-Maas heeft haar sporen verdiend in de politiek. Ze deed haar werk met plezier en overgave. "Ik heb het zo naar m'n zin gehad. Politiek is echt een verslaving. Alle problemen uit de hele samenleving krijg je in de politiek op je bord. Dat maakt het buitenge woon boeiend. Er zijn altijd wel zaken, die je anders zou willen regelen. Dan is het de kunst anderen zover te krijgen, dat ze met je mee gaan, jouw idee ondersteu nen. Dat is heel spannend. Ik wist echt niet, waar ik aan begon, toen ik de politiek in ging. Ik had al een jaar of tien voor de klas gestaan. Dat vond ik ook heel fijn om te doen. Na m'n studie kon ik invallen op een meisjes-HBS en zo ben ik het onder wijs ingerold. Ik bleek dat onderwijs trouwens leuker te vinden dan ik dacht. Vooral om scheikunde - een vak dat een "moeilijk en onbegrijpelijk" imago heeft - aan jonge mensen uit te leggen. Scheikunde zit heel logisch in elkaar. Het mooist vond ik altijd die "aha, ik heb het door"-blik in de ogen van leerlingen, bij wie het kwartje viel. Maar na tien jaar heb je alles wel zo'n beetje gehad. Ik was toe aan iets anders, toen WD-er Koos Rietkerk aan me vroeg of het Tweede Kamer-lidmaatschap niet iets voor me zou zijn. De politiek was tot dan altijd een "ver 16 Zeeuws Tijdschrift

Zeeuws Tijdschrift | 1997 | | pagina 18