Westkapelle Ze roepen een indrukwekkend beeld op van een gewest en van een buitenland en tekenen tegelijkertijd een boeiend zelfportret van een eigenzinnige fotograaf. Samensteller Ruden Riemens heeft bij zijn selectie gekozen voor een driedeling in het werk: de Zeeuwse foto's (Elementen), de platen die Wim maakte op zijn reizen naar het Noorden en het Zuiden van Europa (Passages) en de beelden die hij schoot in de spraak makende jaren zeventig, waarin Middelburg en Zeeland een centrum voor eigentijdse kunst waren (Splendid Isolation). Voor Elementen heeft de samensteller meer dan de helft van het boek ingeruimd. En terecht. Zeeuwse men sen, dieren, landschappen, stads- en dorpsgezichten vooral ook zichten op water en zee, zoals alleen hij ze kon maken. Als een fotografische parade trekken ze aan je voorbij. Ruim tweehonderd beelden gemaakt op uit eenlopende momenten en locaties in het land waar hij van hield. Contrasten komen er in samen: zee en land, beweging en stilstand, licht en donker, dynamiek en verstilling, jong en oud, oud en nieuw. Unieke foto's, stuk voor stuk, en allen zo herkenbaar. Onmiskenbaar Wim Riemens, want de meeste in zijn geliefde zwart wit. Zeeland door de ogen van Wim Riemens; bestaat er wel een ander beeld van deze provincie? Waarachtige hommage Zonder afbreuk te doen aan de waarde van de ruim hon derd andere foto's in het boek, maakt het Zeeuwse luik de meeste indruk. Hoewel bekend en al vaak vertoond, vormen de beelden in dit hoofdstuk het onmiskenbare bewijs dat we hier inderdaad te doen hebben met het werk van de fotograaf van Zeeland. De vakman pur sang, die aan de fotografie een eigen waarde gaf. Een waarde die verder reikt dan het beeld als illustratie. Zijn werk voor de krant en voor vele (foto)boeken van en over Zeeland waren er al die tijd al stille getuigen van. Locaties/On de Spot maakt dat besef weer springlevend. Die eer komt zoon Ruden Riemens toe. Hij is er in geslaagd met dit boek een waarachtige hommage te brengen aan Wim Riemens, met liefde voor het vak en met liefde voor de vader. Locaties/On the spot-Fotografie Wim Riemens. Ingeleid door Andreas Oosthoek. Samenstelling en selectie: Ruden Riemens. Uitgeverij Unipers, Abcoude, 1997. ISBN 9068251694. Paperback-editie 49,50. 30 Zeeuws Tijdschrift

Zeeuws Tijdschrift | 1997 | | pagina 32