Masha Bijisma Band Eindejaarsconcert Fun Sjetl un Sjtets Shura Lipovsky Hapilpel Samenstelling: Monique van Hootegem Masha Bijisma foto: Jan Weingarten Masha Bijisma (zang), Mike del Ferro (piano), Stefan Lievestra (bas) en Dries Bijisma (slagwerk). De jonge jazz-zangeres Masha Bijisma brengt met veel overtuigingskracht zo wel klassieke jazz-songs als eigen com posities ten gehore. In 1994 verscheen van de Masha Bijisma Band de debuut-cd Wings of Change, met als gast Eric Vloeimans. Sindsdien is het succes alleen nog maar toegenomen. Zo waren er op tredens op het Jazzfestival van Gronau, Drum Rhythm Amsterdam en het North Sea Jazz Festival, zondag 23 november Theatercafé Stadsschouwburg Middelburg 15.30 uur 15,00) The Belcanto Strings Friends met altviolist Vladimir Mendelssohn Voor liefhebbers van kamermuziek bren gen The Belcanto Strings Friends een bijzonder programma ten gehore met het Brandenburgs Concert nr. 6 van Bach, het Strijkkwintet van Dvorak en Souvenir de Florence van Tsjaikovski. zondag 28 december Concertzaal Middelburg 15.30 uur 25,00) Di Gojim Eerder dan de visuele uitbeelding is het gesproken woord de verhalende uitdruk kingsvorm van het joodse religieuze le ven. Behalve de synagoge is vooral ook het eigen huis de plaats waar de verwe venheid van het wereldse en religieuze leven vorm krijgt in de volksmuziek. Hier vindt ook de beïnvloeding van de niet- joodse gastculturen plaats. In het uiter ste geval wordt de joodse muziek door 'de niet-joden', Di Gojim, gespeeld, maar wordt toch het hart geraakt. Di Gojim, een ensemble van zes musici, spelen we reldmuziek op basis van klezmer-muziek en Oosteuropese volksmuziek. Niet al leen om naar te luisteren maar vooral ook om te zien. Theatraal en eigenzin nig. Slapstick, humor en emotie, zondag 7 december Stadsschouwburg Middelburg 15.00 uur 25,00 passen 20,00) Het betekent 'peper' in het Hebreeuws en 'verhitte discussie' in het Jiddisch, maar op het podium is Hapilpel bovenal een gepassioneerde dialoog tussen ver schillende muziekstijlen. In de klanken van de Jemenitisch-Joodse muziek en Se fardische muziek van Shura Lipovsky Hapilpel kunnen we de invloeden van de vele culturen die de Joden tijdens hun verstrooiingen over het Middellandse Zee gebied hebben opgedaan, horen, zondag 7 december Arsenaaltheater Vlissingen 15.00 uur 20,00 passen 15,00) Di Gojim foto: Paul van Goor Moeder India, dans van goden en mensen India, een land van meer dan 900 miljoen inwoners, honderden talen, vele gods diensten en een grote verscheidenheid aan culturen, is een rijke inspiratiebron. De Soetra Dhara (draaddrager) leidt het publiek in Goes aan de hand van eeu wenoude verhalen, door de wereld van de Indiase dans en muziek, woensdag 3 december De Prins van Oranje Goes 20.00 uur 25,00/passen 20,00) Dansen rond de feestdagen In Terneuzen voert de dansante tocht van het Internationaal Danstheater door vele delen van de wereld. Het programma om vat dansen die rond de feestdagen in uit eenlopende culturen gedanst worden. Dans, zang en muziek van verre vreemde volkeren, recht uit het hart van een volk, vaak eeuwen oud: het zegt meer over zo'n volk dan woorden. De zeven musici van het Orkest van het Internationaal Danstheater zullen als gebruikelijk de voorstelling begeleiden en daarnaast bij zondere folkloremelodieën ten gehore brengen. Dansen rond de feestdagen is een feest voor het hele gezin! dinsdag 16 december Zuidland- theater Terneuzen 20.00 uur 25,00/passen 20,00)

Zeeuws Tijdschrift | 1997 | | pagina 41