Stappenplan hergebruik Scheldeterrein 1Inventarisatie Betekenis van het KSG-gebied voor Vlissingen, Walcheren en Zeeland. Economische- en woningmarktontwikkelingen. Banden met Holland, Brabant, Vlaanderen en Engeland. Historische betekenis van het gebied en het gebruik van bestaande gebouwen, kades en het water. Marktonderzoek naar doelgroepen: aan welke mix van wonen/werken/recreatie/ (water)toerisme/ ruimte en groen is behoefte? 2. Analyse Met alle betrokken partijen een brede oriëntatie inzetten op diverse thema's d.m.v. excursies en themadagen. KSG-gebied in een brede context bezien, inclusief de aangrenzende gebieden tot aan het NS-station. Potenties benoemen van de diverse lokaties op vlak van: -water/zeevaart/landschap, -economie en maatschappij, -cultuur en toerisme. Sterkte-zwakte analyse van de diverse lokaties op het terrein in hun onderlinge samenhang. Randvoorwaarden opstellen voor (her)bestemmingsmogelijkheden; economische haalbaarheidsanalyses; kwaliteitsnormering. 3. Programma Overzicht maken van gebruiksmogelijkheden vanuit de markt en de maatschappelijke ontwikkelingen. Gebruiksmogelijkheden benoemen en onderzoeken, uitgaande van de Blauwe draad door Vlissingen. Mogelijkheden: - reparatiescheepswerf (kleinschalig) aan het oude dokje, - buitenmuseum met klassieke scheepsmodellen, - ligplaatsen voor pleziervaart/zeewaardige jachten, - watertuin/ onderwatersportcentrum, - evenementenhallen op watersportgebied, - steiger voor vertrek/aankomst plezier en/of rondvaarten en Scheldetrips, - congresfunctie (kleinschalig), - woningbouw t.b.v. corporaties en particuliere bouw (vrije kavels), - bouw van een hedendaags Van Dishoeckhuis op historische plaats. Op onderdelen programma's van eisen ma ken. 4. Stedebouwkundig kader Ontwikkeling van viertal stedebouwkundige scenario's; beoordeling door betrokken partijen en inwoners Vlissingen. Uitwerking van gekozen plan tot masterplan; gefaseerde realisatie. Vlissingen binnenstad met scheepswerf De Schelde begin jaren '70. Foto: Charles Strijd. 16 Zeeuws Tijdschrift

Zeeuws Tijdschrift | 1997 | | pagina 18